Bir fikir edinmek için gezindiğimiz onlarca mağaza, yüzlerce web sitesi bize yeterince fikir vermeyebilir ve hele de tesettürlüyseniz model seçiminizde daha da zorlanabilirsiniz. Biz de önümüzdeki sezon evlenmeyi düşünen ve gelinlik arayışında olan tesettürlü gelin adayları için 2020 luxury tesettür gelinlik modellerini taradık. Önümüzdeki sezonun trendlerini sizler için derledik.

Bir yabancı dizi karakteri Monica Geller’ın deyimiyle bir kadının çocukluğundan itibaren en özenli hayallerinin teması kendi düğünüdür. Henüz küçük bir kız çocuğuyken gittiğimiz düğünlerde gelinlere imrenerek bakmış, onları birer prensese benzetmişizdir. İşte bir gün sıra kendi düğünümüze geldiğinde de prensesler gibi görünüp bir peri masalını yaşamayı hayal ederiz. Temamız peri masalları konumuz prensesler gibi görünmek olunca aklımıza her şeyden önce bir gelinlik seçmek gelir.

2020 luxury tesettür gelinlik modelleri ile ilgili daha fazla bilgiyi yazının devamında sizlerle paylaştık. Konu başlıklarımız ise şöyle:

Gelinlikte Bohem Güzellik

Son dönemlerin en gözde gelinlik trendlerinden olan bohem gelinlik modelleri önümüzdeki sezonda da göz kamaştıracak. Bohem tarzı daha şık hale getirmek adına yeni sezonda 2020 luxury tesettür gelinlik modellerine eklenen çeşitli aksesuarlar da dikkat çekiyor.

Yeni sezonun en zarif modellerinden olan bohem tesettür gelinlik modelleri ilk bakışta gözünüze çok sade görünebilir. Ama bu sadelik, bohem gelinlik modellerini daha dikkat çekici kılıyor. Bu sadelik ekleyeceğiniz her türlü aksesuarı daha anlaşılır kılıyor. Size özgürce kendi gelinliğinizi tasarlama fırsatı veriyor. Kendi zevkinize göre ekleyeceğiniz kemerler, çiçekler, takılarla şık, zarif ve göz alıcı görünmek size kalıyor.

Yeni sezonda bohem tesettür gelinlik modellerine kendi ekleyebileceğiniz aksesuarlar arasında tüyler göze çarpıyor. Parlak simli tüyleri gelinliğinizin istediğiniz bir kısmına ekleyebiliyorsunuz İsterseniz de baş örtünüze veya duvağınıza ekleyeceğiniz tüylerle şıklığınızı tamamlayabiliyorsunuz.

Bohem tesettür gelinlik modellerine ekleyeceğiniz kemerde çiçek detayları kullanabilirsiniz, bu özellikle bahar düğünlerinde ferah bir görüntü vermenizi sağlayacaktır. İnci aksesuarlar da 2020 luxury tesettür gelinlik modellerinin tamamlayıcıları arasında. Pırıl pırıl bir inci kolyeyle bohem gelinliğinize zarif bir dokunuş yapabilirsiniz. Ya da son dönemlerde oldukça popüler olan duvağı/baş örtüsünü saçın altından bağlayarak kulak kısmını hafif açıkta bırakabilir, inci küpelerinizle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Fırfırlı Luxury Tesettür Gelinlik Modelleri

2020 sezonunun öne çıkan gelinlik trendlerinden biri de eteklerdeki fırfırlar. Kat kat eteklerin rahat şıklığı kendisini tesettür gelinlik modellerinde de gösterdi ve ortaya Fırfırlı tesettür gelinlik modelleri çıktı.

En özel gününüzde nasıl hissetmek istiyorsunuz? Rahat mı? Şık mı? Özel mi?

Kendinizi kuş kadar hafif ama bir peri kızı kadar da güzel ve özel hissetmek için sadece bir gelinlikle yapabileceklerinizi hafife almamanızı tavsiye ediyoruz. Yazımızın bu kısmında size önerdiğimiz modeli zihninizde şöyle canlandırın; çok güzelsiniz ve bunun için kat kat ağır saten kumaşlara, organze tüllere, renkli parlak taşlara hiç ihtiyacınız yok. Hem üst bedeni hem de alt bedeni olabildiğince hafif ve sizin seçtiğiniz kumaşla bütünleşecek bir model hayal edin.

İnce tüllerle ve ipek kumaşla dikildiğinde oldukça zarif ve şık görünen bu model sıradan tesettür gelinlik modellerinden oldukça farklı. Size ferah, sakin, mütevazı ve kendinden emin bir görüntü verecek ve düğün gününüz boyunca tatlı yorgunluğunuzun sebebi gelinliğiniz olmayacak.

Fırfır etekli tesettür gelinlik modellerinde de dilediğiniz gibi süsleme yapabilir, tasarımcınızla birlikte yapacağınız eklemelerle tekdüzeliği kırabilirsiniz. Üstelik gelinlik hafif olacağından makyaj konusunda kendinizi sınırlamanız gerekmeyecek, makyajınızı özgürce yapabileceksiniz. Geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi 2020 luxury tesettür gelinlik modellerinde de baş örtünüze/duvağınıza ekleyeceğiniz çiçekli taçlar fırfırlı tesettür gelinlik modellerine çok yakışacak.

Kabarık Prenses Tesettür Gelinlik Modelleri

Her dönemin modası kabarık prenses tesettür gelinlik modelleri, önümüzdeki sezonda da çok tercih edilecek gibi görünüyor.

Kendinizi prensesler gibi hissetmek istiyorsanız kabarık tesettür gelinlik modelleri tam size göre. Kabarık prenses tesettür gelinlik modellerinde kullanılan kat kat tüller, uzun kuyruklar, taş ve boncuk işlemelerle bir prensesten farkınız kalmayacak.

Kabarık prenses tesettür gelinlik modelleri boy/kilo oranınıza göre robadan ya da belden kesimlerle yapılabiliyor. Ve en özel gününüzde fizik güzelliğinizin gölgelenmesine müsaade etmiyor. Doğru kesimle kusur gizleyebilen bu gelinlik modeli yeni sezonda da bolca tercih edilecek gibi görünüyor.

Kabarık prenses tesettür gelinlik modellerinde üst beden Fransız danteli işlemeli ve yüksek yakayla tamamlanabilir, doğal görünümlü bir makyajla mükemmel bir portre çizebilirsiniz. Etekte ise isterseniz etek ucuna dantel işlemeli belden itibaren taş işlemeli bir model seçebilirsiniz. Önümüzdeki sezonun üç boyutlu çiçek işlemeleri kabarık prenses tesettür gelinlik modeline de çok yakışacak gibi duruyor.

Kabarık prenses gelinlik modellerinde tüm gelinliğin aynı işlemeyle kaplı olması da gösterişli bir görüntü veriyor. Baştan ayağa dantel bir gelinliğin şıklığına kim itiraz edebilir ki? Duvak ve baş örtünüzü daha sade seçerek bu ihtişamlı görüntüyü biraz dengeleyebilirsiniz.

Ya da abartın! Sizin en mutlu gününüz, ışıl ışıl parlamak ve göz doldurmak en doğal hakkınız. İster sade, ister ihtişamlı bir tercih yapın. O gün en güzel siz olacaksınız.

Kuyruklu Luxury Tesettür Gelinlik Modelleri

En özel günün en asil tercihi, kuyruklu tesettür gelinlik modelleri 2020 sezonunun gözdelerinden olacak. 2020 Bridal Fashion Week’te yer alan birbirinden güzel gelinlik modeli içinde kuyruklu gelinlik modelleri yine en göz alıcı olanlardandı.

Yıllardır kuyruklu gelinlik modelleri o kadar beğeniliyor ki birbirinden farklı kuyruk uzunluklarıyla tesettür modasına uyarlanmaları da tesettürlü gelinlerin yüzünü güldürdü.

Kuyruklu tesettür gelinlik modelleri; kabarık prenses gelinlik modeli, a kesim tesettür gelinlik modeli, balık etekli tesettür gelinlik modeli, fırfırlı tesettür gelinlik modeli gibi farklı tesettür gelinlik modelleriyle uyum sağlıyor. Kuyruklu gelinliğiniz ister balık modele isterseniz de kabarık modele kuyruk eklenerek yapılabilir.

Yıllardır kraliyet düğünlerinde hayranlıkla izlediğimiz kuyruklu gelinlik modellerini ister sade saten gelinlik olarak, ister ışıl ışıl taşlı bir gelinlik olarak tercih edebilirsiniz. Kuyruklu tesettür gelinlik modellerinde tesettür gelin başı modelinizi gelinliğinizin işlemesine göre tasarlayıp mevsimin trendlerine göre bir gelin makyajıyla asil görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.

2020 luxury tesettür gelinlik modellerinde öne çıkan detaylardan biri de üç boyutlu çiçek işlemeleri. Bu sezon da trendlerden olan üç boyutlu çiçek işlemeleri kuyruklu tesettür gelinlik modellerinizi en zarif biçimde süsleyecek.

Balık Model Tesettür Gelinlik

2020 Bridal Fashion Week’in en dikkat çekenlerinden olan balık model gelinlikler, kesimleri ve kumaş tercihleriyle tesettüre rahatlıkla uyarlanabilecek modellerden.

Fiziğinizin güzelliği balık model tesettür gelinliklerin modern duruşuyla tamamlanacak ve göz alıcı bir güzellikle ışıldayacaksınız. Balık model tesettür gelinlikler hem modern ve şık görünüşleri hem uygun bir duvak ya da tesettür gelin başıyla tamamlanabilir olmasıyla 2020 ilkbahar/yaz sezonunda en tercih edilecek modellerden biri.

Sareh Nouri’nin Balık Model Gelinlik Tasarımı, 2020 Bridal Fashion Week’e damgasını vuran modellerden ve tesettüre rahatlıkla uyarlanabilecek bir model.

Sade Tesettür Gelinlik Modeli

Zarif gelinlerin eskimeyecek tercihi, yıllandıkça güzelleşen sade gelinlik modelleri tesettür gelin başı modellerinin zarafetiyle birleşince 2020 Luxury Tesettür Gelinlik Modellerinin asil yanı ortaya çıkıyor.

Sadeliğin zarafeti 2020 yılında da kıymetini yitirmeyeceklerden. İster dümdüz topuklarınıza kadar düz inen ipekler ve satenler, ister kabarık ve kuyruklu modeller tercih edersiniz. Sade tesettür gelinlik modeli; hafif işlemeler, zarif aksesuarlarla tamamlanabilir. Yüksek yaka ve uzun kollu sade gelinlik modelleri tesettüre rahatlıkla uyarlanabilir. Şık bir tesettür gelin başı tasarımıyla tamamlandığında düğün gününüzde tüm ışıltının içinde en göz alıcı siz olacaksınız.

2020 Luxury Tesettür Gelinlik Modellerini incelediğimiz bu yazıyı hazırlarken sizler için olabildiğince çok modeli bir arada görebileceğiniz görselleri derledik. Bu yazı size seçeceğiniz gelinlikle ilgili fikir verdiyse buradan sonra Gelin saçı ve makyajıyla ilgili yazılarımıza geçebilirsiniz.

Peki siz luxury tesettür gelinlik tasarımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz bu tarz bir gelinlik tercih eder miydiniz? Sizce tesettür gelinlik modelleri sade mi olmalı yoksa işlemeli mi? Yorumlarınız, kararsız kalmış gelin adaylarımıza ilham vermesi açısından oldukça önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Yanıtla