Nişan dedik, kına dedik, pasta dedik, mekân dedik; gelinlikti, hazırlıktı derken işin en güzel, en eğlenceli ve bir o kadar da zor kısmına geldi şimdi de sıra. O büyülü günde tüm gözler sizin üstünüzdeyken saçlarınızın da en az sizin kadar göz alıcı olması elbette ki kaçınılmaz. Bugün sizler için hayatınızdaki en önemli gün için işinizi kolaylaştırmak adına 2020 gelin saçı modelleri üzerine bir derleme yaptık. Genel hatlarıyla trendlerden bahsetmek gerekirse geçtiğimiz iki yıllık süreçte olduğu gibi bu sene de saç modellerinde sadelik, doğallık ve tazelik hâkimiyetini sürdürüyor. Anne Barge, Willow by Watters, Theia gibi ikonik markaların bu seneki seçimleri de sadelikten, doğallıktan ve tazelikten yana.

Anne Barge Gelinlik modelleriyle birlikte 2020 gelin saçı modasına da sade ve şık örnekler sunuyor.

 

Hadi gelin neler var neler yok bir göz gezdirelim;

2020 Gelin Saçı Modelleri: Saçlarda Açan Çiçekler

Müjdemizi isteriz. Sizin de gönlünüz çiçeklerden ve sağladığı doğal ve taze görüntüden yanaysa bu sene de sizin seneniz. 2019 trendlerinde olduğu gibi gelin saçlarının çiçeklerle süslenmesi 2020 trendleri arasındaki yerini alıyor.

Topuzların etrafına örgülerin aralarına veya duvaklara nazikçe kondurulan çiçek detayları size sade ve doğal bir görünüm sunarken aynı zamanda asaletinize yaraşır bir şekilde bu muazzam günde güzelliğinize güzellik katacaktır. Dalgalandırılmış saça takılan bir papatya tacı tavsiyelerimiz arasında. Gerisi size kalmış.

Kurdeleler Fiyonklar ve Sımsıkı Atkuyrukları

Monique Lhuillier’in 2020 gelinlik kreasyonunu incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sadeliğin sükse yaptığı sezonlar içerisindeyiz ve en sade saç modellerinden biri olan atkuyruğunu atlamak olmaz. Kurdelelerle, fiyonklarla hatta boyun şallarıyla süslenerek sımsıkı yapılmış atkuyrukları da bu senenin trendleri arasında. Kullanımı en kolay saç modellerinden biri olan atkuyrukları bu sene sizi düğün gününüzde de yalnız bırakmıyor. Çeşitli aksesuarlarla süslenen atkuyrukları duvağınızla birlikte harikulade bir ikili oluşturuyor.

Yüz hatlarını açığa çıkaran asil ve temiz bir görünüm sağlayan atkuyruğunu özellikle oval yüz yapısına sahip gelin adaylarımıza tavsiye ediyoruz.

Taç Taksanız da Olur

Küçükken annelerimizin saçlarımız gözümüzün önüne düşmesin diye taktıkları bu taçların bugün moda olacağını nereden bilebilirdik ki? Ya da yüzümüze maske yapacağımız zaman taktığımız saç bantlarının… Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir hanımlar. Bizlerin de bu taçlara ve saç bantlarına olan bakış açımızı değiştirmemizin vakti geldi çattı. 2020 gelin saçı trendlerinin arasında değerli taşlarla süslenmiş devasa taçlar ve saç bantlarının hatırı sayılır bir yeri var. Saç aksesuarları bu sene gözle görülür şekilde büyük kullanılıyor. Siz de büyük saç aksesuarlarından hoşlanıyor ve rahatınızdan da vazgeçmek istemiyorsanız işte aradığınız tam da bu demektir.

Doğal saç şeklinizi koruyup büyük ve taşlarla süslenmiş bir taç takmanız hem rahat etmenizi sağlayacaktır hem de bebek saçlarınızın biraz olsun yatışıp düzgün durmasını. Karar sizin.

İnci Her Zamanki Gibi Sahnelerde

Zarafet, şıklık, romantizm ve ağır başlı bir asalet… Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse inci. Kolyelerde, yüzüklerde, bileziklerde yıllarca kullanılmış; gelinlerin boyunlarını süsleyen ve nesilden nesle miras bırakılan inci, bu sene saçları da süslüyor. 2020 gelin saçı modellerinde belki de en çok dikkat çeken aksesuarlardan biri inci. Geçen sezon taçlarda yerini alan inci bu sene topuzları ve atkuyruklarını süslüyor. İnce ince tutamlara dizilen inciler yapılan topuzlara ve atkuyruklarına şık ve romantik bir görünüm katarak bu sene de göz dolduruyor. Alışılmışın dışında inci kullanmak isteyen romantik gelinlerimiz sanıyoruz ki saç modellerini buldular.

Belki Biraz Marjinal: Zincirler

Bu sene sadelik, doğallık ve tazeliğin yanında marjinallik de trendler arasında. Kendi serbest tarzlarından vazgeçmek istemeyen gelin adaylarımızın dikkatlerini buraya alalım lütfen. Günlük hayatında toplum normlarından uzak olan kadınlar aynı şekilde düğün günlerinde de bu normların zincirlerini kırıyorlar. Bu sezon bu zincirler saçlarınızda hanımlar. Özellikle örgüleri ve atkuyruklarını süsleyen zincirlerin güzelliğinize marjinallik de katacağından emin olabilirsiniz. 2020 gelin saçı modelleri içerisinde en dikkat çekici ve yenilikçi saç modellerinden biri. Tabi bu bizim görüşümüz. Her ne olursa olsun en az diğer modeller kadar göz alıcı.

2020 Gelin Saçı Modelleri’nde Yeni Moda Doğal Dalgalar

Yanlış okumadınız hanımlar yeni moda bu. Kuaför koltuklarında saatlerce oturmaya, 230 derecelik maşalarla veya düzleştiricilerle saç uçlarımızı yakmaya ve düğün sonrası kesilen en az beş parmak saça son. Bu sezonun sadeliği ve doğallığı saçlarımıza sağlığını da geri veriyor. Doğal dalgalarla şekillendirilmiş mütevazı saçlar 2020 trendleri arasında hatırı sayılır bir yere sahip. Bu yeni trend yapaylıktan uzak aynı zamanda göz alıcı bir görüntü sunuyor bize. Dalgalı saçlara sahip kadınlar içinse hali hazırda bir avantaj. Kır düğünleri için ideal olan bu saç modeli düğün gününüzde sizi eminiz ki mükemmel hissettirecektir.

Devir Örgülerin Devri

Günlük hayatta özellikle uzun saçlı kadınların sıkça kullandıkları saç modellerinden biridir örgü. Fakat mevzu düğün olunca işler orada biraz değişiyor. Bu sezon örgüler zarif aksesuarlarla 2020 gelin saçı trendlerine yön veren modeller arasında. “Her prensesin bir tacı olmalı” ilkesiyle yola çıkılan bu sezonda taç şekli verilmiş örgüler en az saç arkasındaki geniş örgüler kadar revaçta. Geniş örgüler ise genel olarak tomurcuk çiçeklerle birlikte kullanılmakta. Bu sezonun doğal ve taze havasına yakışan bu harika model örgü seven okurlarımıza tavsiyelerimiz arasında.

Yarı Islak Saçlarla Yakalanan Ferahlık

Kim Kardashian’ın Met Gala ’da uyguladığı bu model bu sezon tam anlamıyla ilham niteliğinde oldu. Sağladığı taze ferah ve doğal görüntüyle kalplerimi çalmayı başaran bu saç modelinin yapımıysa oldukça kolay. Düğün saçınızı kendiniz yapmayı düşünürseniz bir şampuan ve vigo size bu modeli elde etmenizde kesinlikle yardımcı olacaktır. 2020 gelin saçı modelleri arasında bu saç farkını hem yapım kolaylığı hem de şıklığıyla kesinlikle ortaya koyuyor. Bu saç modeli “Ben düğünüme dahi duştan çıktığım gibi gelirim” diyebilecek gelinlerimizin tercihleri arasında yer alacaktır eminiz ki.

2020 Gelin Saçı Modelleri’nde Pembenin Gücü

Bilindiği üzere düğünlerin ve gelinlerin rengi saflığı, temizliği ve masumiyeti temsil eden beyazdır. Ama bu sene bu kural bir nebze bozuluyor. Zincirlerden sonra marjinalliğin ayak seslerini bize duyuran pembe saçlar 2020 gelin saçı modelleri arasında yerini almayı başardı.Pembeye boyanan saçların bu sene marjinalliğinden ödün vermeyen ve asla da vermeyecek olan gelin adaylarımızın favorisi olacağına biz kesinlikle eminiz. Pembenin gücü sizinle olsun kızlar.

Kısa Saçlar Fark Yaratıyor

Uzun saçlar en az kendileri kadar uzun yıllardan beri gelin saçı modasının tahtına oturmuş durumdalar. Fakat son günlerde saçlarını omuz boyunda kestiren birçok gelin görüyoruz ve onlar da en az uzun saçlı gelinler kadar güzel görünmekle birlikte daha canlı ve taze bir görünüme sahip oluyorlar. NYBFW’nun görüşü de bu kısa saçların 2020 gelin saçı trendlerinin en üst sıralarında yer alacağı yönünde. Dikkat çekici noktalardan bir diğeri ise bu kısa saçlara verilen doğal hacim ve “bu şekilde uyandım” etkisi yaratan dalgalar. Uzun lafın kısası bu sezon “Ay düğüne kadar saçlarımı nasıl uzatacağım?” ya da “Acaba kaynak mı yaptırsam?” stresi ve beraberinde gelen maddi külfet ortadan kalkıyor. Kısa saçlı gelinlerimize duyurulur.

O Topuz Artık Eskisi Gibi Değil

Dağınık topuz denince akla spreylerle sabitlenmiş, krepelerle kabartılmış kaskatı her halükarda muntazam saç modelleri gelirdi. Ama artık devir değişti ve gerçekten o topuz eskisi gibi değil. 2020 gelin saçı modelleri içerisinde geçmişten bugüne değişen ve yenilenen modeller arasında topuz. Gerçek manada dağınık tepeden birkaç küçük topçuk şeklinde toplanmış olan bu dağınık topuz modeli spor-şık olmakla birlikte eşsiz ve sıra dışı bir görüntü sunuyor

Araştırdık, buluşturduk, çırptık çırptık karıştırdık; sizler için 2020 gelin saçı modellerini derledik, topladık, fotoğrafladık ve yılın son trendlerini sunduk. Amacımız her zaman olduğu gibi siz gelinlerimizi bu en güzel ve anlamlı günlerinde yalnız bırakmamak oldu. Umuyoruz ki bu yazımız aklınızdaki soru işaretlerinin bir kısmını dahi olsa silmiş olsun. Yorumlarınız bizim için her zaman kıymetli. O yüzden aşağıya yorum bırakmayı unutmayalım lütfen!

Yanıtla