Düğün gecenizde ve fotoğraf çekimlerinde tarzınızı yansıtmanın en iyi yolu gelinlikten sonra tatbikî saçınız. Son yılların trendlerinde gelin saç aksesuarları oldukça revaçta. Artık tarzınızı yansıtmak için klasik modellerin ötesinde değişik gelin saç aksesuarları kullanmadan olmuyor diyebiliriz. İster çiçekli istek incili isterseniz daha birçok çeşit gelin saç tokası kullanarak sade, şık hatta bohem gelin saç aksesuarlarıyla istediğiniz görüntüyü sağlamanız mümkün.

Gelin Saç Aksesuarları

İnstagram’ da birçok fotoğrafçının paylaştığı o muhteşem saçları hepimiz hayranlıkla bakıyoruzdur. Hatta birçoğumuz yaşadığımız şehirde bu modelleri nasıl bulacağız hüznünü de yaşıyoruzdur. Gittiğimiz yerlerde gelin saç aksesuarları modelleri hep aynı oldukça da hayal kırıklığı yaşıyor olabiliriz. Çeşitli altın ve kristal detaylara sahip bir yaprak şeklinde yapılmış, narin ve romantik bir saç aksesuarıdır. Her biri iki altın tarak üzerine bağlanmış bu başlık çok esnek ve saçlarda kolayca tutturulabilir.

Gelin Saç Aksesuarları

Aslında o muhteşem görünen saçlara ulaşmak bizim elimizde olabilir. İnstagram ve ulaşamayacağımızı sandığımız modelleri biraz kendi uğraşımızla birazda işbirliği ile halledebiliriz. Çiçekli taşlı incili modelleri küçük birleştirmeler ile istediğimiz hale getirebiliriz. Tesettürlü bayanlar tesettür gelin başı aksesuarları nereden alınır diye korkmayın benzer önerilerim sizin içinde olacak hatta kına gecesinde size ve arkadaşlarınıza uygun oldukça güzel kendinizin de kolayca ulaşabileceği gelin kına abiye taç ve saç aksesuarları sorununu da çözmüş olacağız.

Gelin Saç Aksesuarları

Gelin Saçı Modelleri ve Gelin Başı Fiyatlarını Keşfetmek İçin Tıklayın

Saçlarınıza Bahar Gelsin

Gelin Saç Aksesuarları

Son yılların en güzel trendlerinden biri de saçlarda çiçek açmış görüntüsü veren çiçekli gelin başı saç aksesuarları. Saçlarınızda çiçekler açmış, cıvıl cıvıl, enerjik bir görünüm sunuyor size. Ayrıca bu tür çiçekli gelin saç aksesuarları nı yapmak sandığımızdan daha kolay. Canlı veya cansız çiçeklerle istediğimiz gelin saç aksesuarları bileşimlerini yapabiliriz.

Gelin Saç Aksesuarları

Çiçeklerle sade gelin saçı aksesuarları da oluşturmak mümkün sadelik ve doğallık arayanlarında son zamanlarda tercihi saçlara bir taç halinde konulmuş veya tek bir çiçek kullanımı. Favori tasarımlarıdan biri olan Twigs & Honey’in bu çiçek tacı, allık pembe çiçekleri ve tatlı su incileri de kullanılmış. Bu türe benzer gelin saç aksesuarı hepsiburada gibi sitelerden de ulaşabilirsiniz.

Gelin Saç Aksesuarları

Çiçekli gelin başı seçenekleri oldukça fazla. Ve bu çiçekleri minik birer gelin başı tokası haline getirerek de kullanabilirsiniz. Bu seçtiğim modeller umarım sizin için ilham kaynağı olur ve istediğiniz görünüme ulaşırsınız. Çiçekli aksesuarlarda bazen çok renkli bazen de sade modelleri bohem gelin saç aksesuarları olarak kullanabilirsiniz. Bohem tarzda bir gelinliğiniz varsa çiçeklerle doğal süslenmiş saçlarınız çok uyumlu olacaktır.

Gelin Saç Aksesuarları

Sınırları Kaldırın!

Gelin Saç Aksesuarları

Saç aksesuarlarınız ile uyumlu başka aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Yaratıcılığınızı sınırlamayıp düğün kombininize yeni tasarımlar katabilir farklılık yapabilirsiniz. Bu konuda size bonus tadında önerim olacak. Alexandra Grecco tasarımı bu çoraplar oldukça farklı ve güzel görünüyor. İster kısa gelinliklerinizde kullanabilir. İsterseniz de yırtmaçlı gelinliklerde kullanabilirsiniz. Ya da tek bacağınıza sardığınız bir bant halinde banttın üzerine istediğiniz çiçek inci gibi aksesuarlar ekleyerek kendi tarzınızı yansıtan gelin saç aksesuarları nı yaratabilirsiniz.

İncinin Asaleti Saçlarınızı Süslesin… Gelin Saç Aksesuarları

Gelin Saç Aksesuarları

Hepimizin bildiği gibi inciler çok özeldir. Gerek bize ulaşana kadar olan hikâyesi gerekse rengi ve boyutuyla hepimizi büyüleyen mütevazı ve asil parçalardır. Biraz da nostaljik bir duygu hatırlatır bizlere. Anneannelerimizin gelinliklerinde kullanılan incili kumaşlara hangimiz bakıp bakıp özenmemişizdir ki. Şimdide gelinliklerimizde ve gelin saç tokalarımızda bu parçaları kullanma zamanız geldi diyebiliriz.

Gelin Saç Aksesuarları

İncili modeller kullanımına göre nostaljik bir hava katabilir ancak bunları sadeleştir edebiliriz. Böylece daha sade günümüz kullanımına uygun hale gelecektir. Ayrıca bir çok model gelin saç aksesuarları modellerinde incilerle süslenmiş taşlar tüyler kullanıldığını da görmekteyiz. Ayrıca nostaljik bir hava katmak istediğinizde herhangi bir iplikçiden gelin teli alabilir ister düz düz kesik ister bir bıçak yardımıyla kıvrımlı demetler halinde saçınıza veya felin çiçeklerinize takabilirsiniz. Bu gelin telleri parlak gri rengiyle hem ışıltılı hem de nostaljik bir hava katacaktır.

Gelin Saç Aksesuarları

Küçük çiçek detaylarının inci ve taşlarla bezenmiş hali duvağınız ile çok uyumlu hem nostaljik hem de modern bir görüntü yaratır. Ayrıca kullanılan sarı-gold tonları özellikle kumral saçlarla muhteşem bir uyum içerisinde. Gelin saç tokası şeklinde tasarlanan bu ürünün kullanımı da oldukça rahat. Bu tür tokaları gelin saç aksesuarı online satış sitelerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Gelin Saç Aksesuarları

Tamamen gold tonlarında inci ile harmanlanmış bu modeller biraz da bizleri Helenistik çağlara götürüyor gibi. Özellikle gold tonlarda yapraklı tokalar kullanıldığında adeta eski Roma Döneminden kalma güzelliklere bürünmüş oluyoruz. Bu tür gelin saç aksesuarları ile yine Helenistik gelinlik modelleri oldukça güzel ve farklı bir tercih olacaktır. Eskileri seven arkeolojiye merak sarmış antik dönemlerin modellerini arayan gelinlerimiz için tam aranan modeller olabilir.

Saç Bandları İle Değişik Gelin Saç Aksesuarları

Gelin Saç Aksesuarları

Saç bantları şeklinde kullanılan gelin saç aksesuarları modelleri eski yıllarda oldukça sıradandı belki ama şimdi bunları kullanmak farklı bir hava yakalamak isteyenler arasında yaygın olsa da cesaret isteyen bir seçim. Hepimizin içinde farklı model seçme arzusu olsa da çoğumuz klasikten ayrılmaktan korkarız. Ama bu modeller bize bu cesareti sağlayacaktır. Saç bantlarında ister inciler ister çiçekler kullanabiliriz. Ancak genelde çok renkli seçeneklerde kullanılmadığını farkettim bu bantların. Kına gecesi için daha renkli modeller tasarlayabilrisiniz.

Gelin Saç Aksesuarları

Genelde son yıllarda biz saç bantlarının kullanırken dalgalı topuz ya da salık bırakılmış su dalgası verilmiş saçlarda kullanırız. Ancak bu örnek ile kısa ve düz saçlarda da bu tür aksesuarların ne kadar muhteşem kullanılabileceğini gördük.

Gelin Saç Aksesuarları

Bantlı modellerde çok farklı seçeneklerin mevcut olduğunu söylemiştim. Bembeyaz bir gelinliğin üzerine tüylerle bezenmiş zarif bir bant size kuğu balesindeki balerinler gibi eşsiz bir zarafete ulaştırır. Sade bir makyaj ve sade bir gelinlik kullanımı ile daha zarif bir görünüm oluşturabilirsiniz. Yine makyajınızı da sade yapmanız dudaklarda koyu renklerden kaçınmanızı öneririm. Böylece gerçek bir kuğu zarafetine ulaşmış olursunuz. Sizce de Natalie Portman’ın Siyah Kuğu filmindeki o muhteşem beyaz kostümünü ve saçını hatırlatmadı mı?

Kep ve Şapka Modelleri Vintage Seçimler

Gelin Saç Aksesuarları

Vintage modellerden vazgeçemeyenler buraya. En güzel vintage ve Retro tasarımınız ile düğününüze ev sahipliği yapmak istiyorsanız bu kep şeklinde tasarımlara göz atmalısınız derim. Ayrıca bir çok instagram sayfasından da bu keplerin nasıl yapıldığına dair videolar bulabilirsiniz.

Gelin Saç Aksesuarları

Vintage model elbiselere en çok yakışan gelin saç aksesuarları tartışmasız bu kep ve tüller. Eskiden çok kullanılan bu aksesuarlar hala İngiltere de oldukça yaygın. Hatta hala varlığını sürdüren haberlerde takip ettiğimiz İngiliz kraliyet ailesi düğünlerde davetlerde bu tür aksesuarlar kullanıyor. Hele ki Kraliçe o güzel şapkalarını sık sık kullanmaktan arda kalmıyor. Tabi ki daha modernize edilmiş tasarımları tercih ediyorlar. Sizde tam anlamıyla eskiyle birebir olmayan modernize edilmiş tasarımları kullanabilirsiniz. Oldukça şık ve yeni moda akımlarına göre şekillenmiş tasarımlar mevcut.

Gelin Saç Aksesuarları

Renkli kep modellerine göz atarken lacivert pembe ve bir çok renk seçimine rastladım ama açıkçası böyle güzel bir kırmızı kullanımıyla karşılaşacağımı tahmin etmiyordum. İşte aradığım model buymuş diyebilirim. Gördüğüm anda çarpıldım. Kıpkırmızı ruj kullanımı ile de mükemmel bir görüntü yakalanmış. Kırmızı rengi adeta 1920li yılların kadınsılığını daha da ön plana çıkarmış. Salonda yapılacak bir nikâh töreninde bu aksesuarı kullanmak inanılmaz kadınsı enerji yayan bir seçim olabilir. Bir düşünün derim!

Duvaklarda Aksesuar Kullanımı

Gelin Saç Aksesuarları

Beyaz tonlarda çiçekçilere ” gypso ya da çipso” adı ile sorduğunuzda kolayca bulabileceğiniz bu minik çiçekler ve yapraklar ile süslenmiş gelin saç aksesuarının duvak ile kullanımı klasik kullanımından biraz farklı. Duvak tamamen başı kapatmış ve üstüne çiçekli aksesuar özenle yerleştirilmiş. Çiçekli aksesuarı kolayca kendiniz tasarlayabilirsiniz. Ancak duvak ile kullanımında profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.

Gelin Saç Aksesuarları

Tesettür Gelin Başı Aksesuarları

Gelin Saç Aksesuarları

Türbanlı modellerde de yine çiçekli taçlı incili modeller kullanmak mümkün. Yine tasarımlarınızı kendiniz yapabilir ya da tesettür gelin saç aksesuarları instagram sayfalarından beğendiğiniz modelleri kullanabilirsiniz. Ancak gösterişli modeller için yine profesyonel yardım almanızı öneririm.

Gelin Saç Aksesuarları ile Şaçlarında Denizi Hisset

Gelin Saç Aksesuarları

Gelin Saç Aksesuarları

Yaz aylarındaki düğünler işte 2019’un en güze seçimi. Saçlarınızda deniz rüzgarları essin kokusu etrafı sarsın istiyorsanız. Deniz kabuklarıyla yapılmış modellere bir göz atın derim. Oldukça doğal bir göz alıcılığı var. Mavi tonlarını sevenlere de önerimdir. Saçları mavi gri, pembe gibi renklerde olan gelinler için konsept de uygunsa en güzel seçim deniz kabukları le süslenmiş saçlar olacaktır.

Gelin Saç Aksesuarları

Gelin Tacı İle Kraliçeler Gibi Görünün

Gelin Saç Aksesuarları

Gelin taçlarının en güzel özelliği muhteşem parıltılı taçları. Düğününüzde gelin saç aksesuarları ile bir kraliçe ağırlığı taşımak isteyenler için oldukça çeşit bulması kolay. İster kısa saç ister uzun saça verilen hafif dalgalar ile toplanmış saçlarda oldukça güzel duruyor. Ancak benim tercihim ve önerim bu tür taçların kına gecesi saç aksesuarı olarak kullanılması. Gelenekselliği ve gösterişi itibari ile kına gecesi konseptine daha uygun buluyorum. Ayrıca gold ve kırmızının uyumu ile gerçek bir kınagecesi kombini yapmış olursunuz.

Gelin Saç Aksesuarları

Kendi Gelin Saçı Aksesuarımı Nasıl Yaparım

Gelin Saç Aksesuarları

Bu gösterdiğim aksesuarların birçoğunu internet satış sitelerinden uygun fiyata bulabilirsiniz. Ancak kendi beğendiğiniz bir tasarımı yapmak veya kendiniz tasarlamak istiyorsanız da size önerim İzmir, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerin gelin aksesuarları satan bir çok dükkanında gelin teli normal günlük kullandığımız taçlar, kurdele gibi malzemeler alıp bunları yapıştırma veya dikme yolu ile tasarlamanız oldukça da eğlenceli ve özgün olacaktır. Bir çiçekçiye gidip istediğiniz çiçekleri uygun fiyata alabilir bunu incilerle kurdelelerle da süsleyebilirsiniz. Gerisi biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış. Kendinizin ya da bir arkadaşınızın gelin saçı aksesuarını tasarlamanız oldukça güzel bir hatıra olacaktır. Şimdiden hepinize kolay gelsin…

Gelin saç aksesuarınıza karar verdiyseniz gelin ayakkabınızı seçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Sıla Güven

Yanıtla