Soğuk kış günleri yavaş yavaş yerini tatlı esintilerin olduğu bol güneşli havalara bıraktı. Ağaçların rengârenk çiçekler açmasıyla birlikte yılın en fazla organizasyonunun yapıldığı dönem de açıldı. Düğün, nişan gibi etkinliklerin davetiyelerini almaya başladık bile! Yani bir diğer deyişle biz kadınlar için mağaza mağaza koşturarak, site site gezerek abiye arama dönemi başladı. Peki bu senenin abiye trendleri neler? Size bir ipucu, 2019 abiye kıyafet ve nişanlık trendleri, abiye elbise modelleri ve fiyatları, abiye trendlerinin tesettür modaya yansıması, işte hepsi bu yazımızda.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Son yıllarda sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte yer, mekân ve zaman kavramları da ortadan kalktı. Moda çok hızlı bir şekilde değişmeye ve yayılmaya başladı. Sektörün bu denli dinamik olması önümüzdeki senenin trendlerini daha şimdiden şekillendirmeye başladı. Siz de son gelişmeleri öğrenmek isterseniz bizi takipte kalın. 2019 abiye kıyafet ve nişanlık trendleri nelerdir kolayca hepsi karşınızda!

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

2019 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri Arasından Modeller Nasıl Seçmeli?

Özel günlerde abiye tercih ederken – özellikle düğün abiyelerinde – seçilen elbisenin şık ve rahat olması en dikkat edilen konulardan. Bir abiyenin hem şık hem rahat olması mümkün mü? Son moda abiye trendlerini takip ettiğimizde bu sorunun cevabının “evet” olduğunu görüyoruz. Çünkü insanların hem şık hem rahat abiyeleri tercih etmesi abiye trendlerini belirliyor. 2019 abiye kıyafet ve nişanlık trendleri için de bu durum farklı değil.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Elbisenin şık olması tasarımına rahatlığı ise kumaşına bağlı diyebiliriz. Peki, abiye tercih ederken rahat olması için hangi kumaşı tercih etmeliyiz? 2019 abiye elbise modelleri ve fiyatları, abiye modelleri ve trendleri tesettür modasında nasıl yer alıyor, kısa abiyeler, tulumlar ve büyük beden seçenekler…

2019 Şifon Abiyeler

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Bu senenin abiye trendlerine baktığımızda ağırlıklı olarak şifon elbiseler görüyoruz. Şifonun tercih edilme sebebi hem şık hem de oldukça rahat olması. Bu tip elbiselerde sıkça sim, pul ve payetlere rastlamak mümkün. Şifon abiyelerde yakalarda, kol manşetlerinde ve etek uçlarında bolca dantel ve taş detayı kullanılarak elbiselere ayrı bir zarafet katılıyor.

Son Moda Volanlı Elbiselere Ne Dersiniz?

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

2019 yılının trend abiye modellerinden bir tanesi de volanlı elbiseler. Volanlar sıkça yakalarda, kollarda ve etek uçlarında kendine yer buluyor. 2019 abiye elbise modelleri ve fiyatları İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde mağazalara baktığımızda farklılık gösteriyor. Ancak kullanılan materyaller, modeller düşünüldüğünde her bütçeye uygun alternatifler bulmak mümkün diyebiliriz. Daima moda olan siyah gece kıyafetlerinde iki seçeneğiniz var ya dümdüz beli oturan klasik siyahları tercih etmek ya da işlemeli siyahlar ile 1920’ler havasını ve retro kıyafetleri tercih etmek.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Trend abiye modellerine göz attıkça karşımıza bolca altın ve gümüş süslemeler çıkıyor. Süslemeler abartıdan ve aşırılıktan uzak, sade ve şık. Bu süslemeler yoğun olarak kuşaklarda ve yakada gözümüze çarpıyor. Özellikle şifon elbiselerin kuşaklarında kullanılan altın ve gümüş detayı oldukça dikkat çekiyor. Üstelik bu detay, beli ince göstermeyi ve ince belin daha da dikkat çekmesini sağlıyor. Altın ve gümüş detaylı elbiseler vitrinlerdeki yerini uzun süre koruyacak gibi duruyor.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Tabii ki Bohem!

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Son yıllarda oldukça popülerleşen ve müzikten giyime, aksesuardan ev dekorasyonuna kadar her alanda etkisini gösteren bohem tarz, 2019 yılında abiye modellerine de şekil veriyor.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

70’lerin etkisinin görüldüğü bohem elbiselerde en çok volümlü kollar dikkat çekiyor. Volümlü kolları baharat tonları, büyük kemerler ve maksi etekler takip ediyor. 2019 abiye tulum modelleri de oldukça pupüler, hippi ve vintage tulumlara bakmadan geçmeyin, bizden söylemesi.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

80’li yıllardan ilham alan bohem elbiselerde ve 2019 abiye tulum modelleri ile nişanlıklarda geniş omuzlu modeller, metalik renkler ve vinil kumaşlar karşımıza çıkıyor. Kumaşlar da 80’lerden etkilenecek gibi duruyor. Trend elbiselere bakıldığında 80’lerden bize göz kırpan kadife kumaşlara sık sık rastlamak mümkün. Kadife kumaşın kullanıldığı elbiselerde siyah, bordo, nefti yeşil gibi ağır renkler yoğunlukta. Ayrıca tıpkı 70’lerden esinlenen elbiselerde olduğu gibi 80’lerin izlerini taşıyan elbiselerde de vinil kumaşlar ve drapeler göze çarpıyor.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Bol Kesim Bol Süs ve İşleme

Özel günler için tercih edilen elbiselerin ve tulumların desenlerine baktığımızda çiçekler, desenli kumaşlar ve altın işlemeler dikkat çekecek. Popüler abiye trendlerine baktığımızda 2019 yılının rahat kesimin bolca kullanılacağı bir yıl olduğunu görüyoruz.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Özellikle kilolarından şikayetçi olan hanımlar, üstten aşağıya kadar genişleyerek inen, bol kesime sahip abiyeleri tercih ediyor. Bol kesime sahip modellerle hem trendleri yakalayabilir hem de olduğunuzdan daha ince gözükebilirsiniz. Bol kesime sahip elbiseler tesettürlü hanımlar tarafından da oldukça tercih ediliyor. Balık modellerin genişleyen etekleri de size rahatlık getirebilir yazlık tulumlar da. Bu tarz modellerde en çok tercih edilen renkler açık kahve, mürdüm yeşili, gri ve kayısı rengi.

2019 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri: Elveda Kabarık

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

2019 yılı kabarık abiye modellerine “elveda” diyor. Aşırı dikkat çeken kabarık abiye modelleri, yerini daha kibar gözüken zarif modellere bırakıyor. Tesettürlü hanımlar da kabarık modelleri tercih etmek yerine daha dar ama şifon tarzı kumaşları tercih ederek rahatlığı ve şıklığı yakalıyor.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Özellikle 2019 abiye modelleri içindeki büyük beden seçeneklere bu kabarık olmayan trendin etkisi oldukça şık. Kolayca üste oturan ve tarlatansız şık abiyeler büyük beden abiye kıyafet ve nişanlık trendleri etkisinde kıyafet bakan kadınların gözdesi beli oturan ve konforlu seçenekler olmuş durumda. Zaten hippi modası da prenses kabarıkları büyük bedende bohem etkisiyle söndürmemiş miydi?

Renklerin Daveti

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

2019 abiye kıyafet ve nişanlık trendleri içinde belki en büyük değişken renkler durumunda. Gece elbisesi, mezuniyet elbisesi, abiye dendiğinde akla ilk gelen renk olan siyah bu sene iddiasını bir nebze de olsa kaybediyor. Siyah, yerini yeni renklere bırakıyor. Bordo, zümrüt yeşili gibi renkler 2019 abiyelerinde trend olurken, pastel renkler de bu senenin vazgeçilmeyecek renkleri arasına giriyor. Bu yılın ilk yarısındaki abiyeleri incelendiğinde en göze çarpan renklerin siyah dışında kalan diğer koyu renkler olduğunu görmek mümkün. Rengarenk modelleri de unutmamalı!

Dantellere ve İşlemelere Evet De!

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Dantel detaylar bildiğiniz gibi her daim özel gün/gece kıyafetlerinin vazgeçilmezi. Bu sene de dantelleri bol bol elbiselerde göreceğiz. 2019 yılında danteller özellikle tesettür abiyelerde yer alacak. Fakat bu danteller komple elbiseyi kaplamak yerine kendine ufak detaylarda yer bulacak. Danteller veya işleme, kol kısmından başlayarak üst kısma doğru kendine yer edinecek. Bu şekilde abiyeler daha şık bir görünüme kavuşurken sizler de trendlere uygun bir şıklık yakalayacaksınız.

2019 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri ile Kollara Dikkat!

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

2019 abiye kıyafet ve nişanlık trendleri işine baktığımızda gözümüze çarpan bir diğer detay reglan kol detayı. Reglan kol koltuk altından başlayıp omuzlardan geçip boyuna kadar uzanan kol kesimi türüdür. Reglan kol özellikle mezuniyet kıyafetlerinde ve kısa elbiselerde gözümüze çarpıyor. Diğer kol biçimlerine göre uygulaması daha kolay olan reglan kol modeli oldukça şık bir görüntüye sahip.

2019’un ilk yarısına baktığımızda abiyelerde sıkça işlemeli detay kumaşlara rastlıyoruz. Sadece detay olarak kullanılan bu işlemeler abiyeyi boğmadan, abiyeye sade bir şıklık katıyor. İşlemeli kumaşlar daha çok sırt, göğüs ve kollarda kullanılıyor.

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Hem şık hem rahat olmak isteyen kişiler için vitrinlerde gün geçtikçe daha da çok rastladığımız bir diğer trend ise kumaş tulumlar. Hem çok kullanışlı olması hem de gün geçtikçe tasarımlarının abiye tarzı tasarımlara doğru yaklaşmasıyla, tulumlar özel günlerde sıkça tercih ediliyor. Abiyeye tarzı detaylara örnek verecek olursak bunlar dantel işlemeler, gümüş ve altın taş detayları diyebiliriz. 2019 tulum modellerinde sıkça rastlayacağımız detaylardan bir diğeri uzun bol paça ve kemer detaylı tulumlar. Uzun bol paça tulum ile göz illüzyonu yaparak kendinizi hem daha ince hem de daha uzun gösterebilirsiniz.

Herkes İçin 2019 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

 

Bu sene en çok kullanılacak olan desenlerden birisi de gül desenleri. Yıl içinde tişört, gömlek, etek gibi kıyafetlerde karşımıza bolca çıkan gül deseni, abiyelerde de yerini alacak. İrili ufaklı gül detaylarına sahip abiyeleri vitrinlerde sıkça görebilirsiniz. Büyük beden ve tulumlara uygulanan güller sizi şaşırtmasın, 2019 abiye kıyafet ve nişanlık trendleri için gül demek çok moda demek!

Doğru Seçimi Yapmak

2018 Abiye Kıyafet ve Nişanlık Trendleri

Tüm bu trendlerin yanı sıra en çok önemsememiz gereken nokta: Vücudumuzu Tanımak. Her güzel elbise herkesin vücudunda aynı şekilde durmaz. Bu yüzden abiye seçerken bir yandan da kendi vücudunuzu gerçekten tanıdığınızdan emin olmalı ve size neyin yakışıp neyin yakışmayacağını bilmelisiniz. Dünyanın en güzel elbisesi bile eğer vücut tipinize uygun değilse üzerinizde hoş durmayacaktır. Ama unutmayın herkese uygun bir elbise mutlaka vardır.
2019 abiye trendlerinin şimdilik sonuna geldik. Gül desenli ve dantelli trendy büyük beden abiye kıyafetler, 2019 modern tesettür abiyeler, tulum ve elbiseler sizleri bekliyor. Herkese şık, rahat ve bol nazar boncuklu özel gün ve geceler dileriz.

Taşlı abiye modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Şeyda Nur Cevahiroğlu

Yanıtla