Pronovias gelinlik, masalsı bir düğünde peri kızı gibi görünmeyi düşleyen tüm gelin adaylarının bu hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Eğer sizin de küçüklükten beri hayallerinizi süsleyen en büyük düşünüz bu ise vakit kaybetmeden Pronovias gelinlik modellerini incelemeye koyulmalısınız.

Pronovias

Boho, romantik, modern ve klasik gelinlik serileriyle gelinlik modellerini kategorilere ayırmış olan Pronovias, online sayfalarında sizi karşıladığı anda dahi gelinlik seçimlerinizde kafa karışıklığını önlemeyi başarıyor. Eğer ne tür gelinlik seçeceğinizi önceden tasarlayarak bilinçli bir şekilde gelinlik arayışına çıktıysanız, Pronovias sayfalarında çok kısa bir sürede aradığınız gelinlikle buluşabiliyorsunuz. Ama nasıl bir gelinlik seçeceğiniz konusunda kafanızda bir tasarı yoksa da yine sorun yok. Zira Pronovias gelinlik online sayfalarında mutlaka sizinle özdeşleşecek olan ve ruhunuza hitap eden yüzlerce gelinlik modeli arasından ‘işte bu’ diyebileceğiniz bir modelle karşılaşabileceğinizin garantisini verebiliriz.

Pronovias Abiye

Pronovias

Sadece bu kadar mı elbette değil! … Pronovias gelinlik, düğün, davet, nişan gibi bin bir çeşit organizasyon için davetlere katılacak olan tüm tanıdık, akraba ve davetliler için onlarca çeşit abiye modeli tasarlayarak beğeninize sunmaktan da geri kalmıyor. Hatta nişanlanacak olan bir genç kız adayıysanız dahi Pronovias’ ın online sayfalarına girerek kendinize harika bir nişan elbisesi seçebilirsiniz. Yine nişan ya da düğün töreninize katılacak olan tüm davetliler, anne – kız kardeş gibi yakınlarınız için abiye elbise seçimi yapmak ya da fikir almak da Pronovias sayfaları sayesinde çok kolay.

Gelinlik Fiyatları

Pronovias

Hiç kuşkusuz ki evlilik arifesinde; düğündü – davetti, ev, mobilyalar, eşyalar, davetiyeler, nikah şekerlemeleri, organizasyon, küçük ayrıntılar derken evlenecek çiftlerin belini hunharca büken bu masraflar arasında gelinlik fiyatları da kişilerin en büyük korkusu ve merakıdır. Ama endişelenmeyin zira Pronovias sayfalarını ve Outlet bölümünü ziyaret ettiğinizde her bütçeye ve beğeniye hitap eden aynı zamanda da hayallerinizi süsleyen büyüleyici gelinlik modellerini bulabilirsiniz. Örneğin üstteki fotoğrafta harika bir look a sahip olan sade ama etkileyici balkonet yaka balık model Rafia gelinlik duruyor. Bütçe konusunda bu ve diğer modellerle ilgili olarak Orijinal ikinci el Pronovias gelinlik modelleri fiyatları için önceden randevu alabilirsiniz.

Pronovias

Yukarda gördüğünüz önden gizemli ve sade görünümlü gelinliğin esas sürprizi ise vurucu olan sırt kısmında saklı… İsabelle klre kumaştan tasarlanan bu gelinlik modelinin sırt kısmı oldukça göz okşayıcı görünüyor sizce de öyle değil mi?

Uygun Gelinlik Fiyatları

Pronovias

Şayet gelinlik fiyatları konusunda asla yenemediğiniz bir korkunuz varsa size önerimiz daha yalın ve sade modellere yönelmeniz olacak. Gelinlik seçiminde bütçenizi çok daha fazla tasarruflu bir şekilde kullanarak yönetmek istiyorsanız, gelinlik satın almak yerine kiralayarak İndirim li 2. el gelinlik modellerine de yönelebilirsiniz. 2. El gelinlik modellerine yönelmek fiyat konusunda size büyük bir avantaj yaşatacaktır. Gelinlik fiyatları hakkında tedirginlik yaşıyorsanız, randevu alarak önerilen gelinlik modellerini inceleyebilirsiniz. Yukarda gördüğünüz bu abartısız, düz ve sade stildeki ‘Ransen’ gelinlik modeli ise yalın tasarımı, gözü yormayan kesimi ile bütçe yönetimi konusuna basit bir örnek olabilir.

Gelinlik Modelleri

Pronovias

Gelinlik seçmek oldukça spesifik bir konudur. Sadece ‘gelinlik modelleri’ dendiğinde bile deniz – derya kadar geniş bir konudan söz ettiğimizi biliyoruz. Düğününüz ya da nikah töreniniz için bir gelinlik modeli seçmeniz gerektiğinde işin içine bir çok detay girecektir şüphesiz. Peki, ya bu durum bir gelin adayını bezdirir mi? … Asla! … Burada asıl konu nereden başlayacağınızı bilmek olmalı. Bu konuda ise Gelinlik kataloğu her zaman başvurmanız gereken kolaylıklardandır.

Gelinlik Seçimi Konusunda İzlenecek Adımlar:

  • gusto ve beğeni
  • tarz/stil/ruhunuzu yansıtan ve sizinle özdeşleşen bir gelinlik tasarımı
  • proporsiyon- vücut hatları ve dağılıma uyumlu gelinlik seçimi
  • konsept/düğünün yapılacağı mekan olmalıdır.

Bu şıklar akıllarda art arda sıralanmalı ve ayna karşısında bu adımlar hafızalarda canlandırılarak bolca gelinlik denemesi yapılmalıdır.

Pronovias Türkiye

Pronovias

Pronovias Türkiye şubesi sayesinde küçük bir kızken arkanızda uçuş uçuş uçuşan kuyruklu bir gelinlik modeli hayal ettiyseniz dahi bu hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. İşte yukarda duran bu modelde hem modern, hem de romantik tasarımlı gelinlik modeli aklınızı çelecek şekilde size göz kırpıyor. Her zaman olaya farklı bir duruş getirmeyi seven marjinal kişilikli bir kadınsanız, hiç kimseye benzemeyen parmak izi tekliğinizle ‘yalnızca sizi’ yansıtacak olan ve size ‘işte bu’ dedirtecek kuyruklu gelinlik tam karşınızda!

Pronovias

Yuvarlak yaka ve ince askı ‘Edurne’ balık model krep kumaştan tasarlanmış bu gelinlik iki vurucu detaya sahip. Önde; yakada duran taşlar ve arkada da muhteşem bir kuyruk…
Leydi Diana’nın 1981 yılındaki düğününde metrelerce uzunlukta kuyruklu gelinliğiyle kraliyet sarayı bahçesinde kuğu gibi süzülüşü hafızalarımızda. İşte sade bir gelinlikte de azı çok etmenin yolu bu tarz bir kuyruk olabilir bizce. Sadelikten ve aşırı detaydan hoşlanmayanlara önerilebilir.

Pronovias

Belki de siz düğününüzde tam manasıyla bir prenses edasına bürünmek istiyorsunuz. O zaman size ‘karma’ tadında olan ve sizi modern zamanların prensesine dönüştürecek gelinliklerden Heros’u önerebiliriz. Tülü, işlemeleri ile modernize edilmiş olan bu prenses gelinlik modeli hem zarif, hem de çok çekici. Bele oturan V yaka tasarımı vücudunuzun kıvrımlarının güzelliğini ortaya çıkarırken monokrom renkli tüyler ise olaya farklı bir zarafet ve şakacı bir bakış açısı katmıyor değil. Çiçekli kısım ve işlemeli tüllerse oldukça naif…

Pronovias

Yukarda gördüğünüz Raluy gelinlik modeli ise klasik tarzda ama oldukça sürprizli olan gelinlik modellerinden. Aradığınız şey hem balık ve klasik modeldeki ağırlığı olmayan bir gelinlikle çekiciliği yakalamaksa, bel kısmında bulunan 2. eteklik kısmını çıkarabilme avantajına sahip olabileceğiniz bu gelinlik tam size göre diyoruz. Baştan aşağı çiçek işlemeleri, dantel aplikelerle kaplı bu gelinlik, düğün gecesinin 2. yarısında yerinde duramayan ve dans pistinden ayrılamayacak olan gelin adayları için harika bir fikir. After partiler içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Çünkü gelinliğin takıp çıkarabilen eteklik kısmı sizi hem özgür, hem de hafif kılacak. İlizyon korsajlı tasarımı, kristal tül dokusu ise olaya ayrı bir zenginlik katıyor doğrusu.

Taşsız Boncuksuz, Pulsuz Bir Gelinlik mi? Asla!

Pronovias

Siz doğdunuz doğalı; taşlardan, swarowskylerden, incilerden, pırlantalardan ya da payetlerden asla vaz geçemeyen ‘o kız ‘ mısınız? Eğer siz de aşırılıkların kadınıysanız işte bu gövdesi taşlarla kaplı gelinlik modeli sizi kendine bağlayabilir. Üst gövde kısmı önden ve arkadan tamamen taşlarla kaplı Monigue, alttan bol drape hareketli bir eteğe sahipken, üstte ise taşlı korsajlardan oluşuyor. Sıfır yaka boyuna dek uzanan taşların durduğu fon şeffaf transparan olduğundan belki bu gelinliği giymek az biraz cesaret istiyor ama olsun. Bu göz dolduran benzersiz parça, kristal tülden oluşan sırt detayıyla bir gelinlikten çok tam bir sanat eserine dönüşmüş.

Düşük Kol Gelinlik Severlere

Pronovias

Gelinlik seçmek ve giymek her ne kadar çok spesifik hatta kimi zaman benzer seçimlermiş görünse de üzerinize giydiğinizde işler değişir. Kimi zaman gelinliklerde ana hatlar, kültler ve başlıklar bu seçimleri birbirine bağlasa da her kadının vücudunda mutlaka dikkati çeken güzel ve estetik noktalar asla ötelenmemeli ve gelinlik seçimi sırasında değerlendirilmelidir. Söz gelimi çok güzel, pürüzsüz ve kalemle çizilmişçesine omuzlarınız varsa, kesinlikle gelinlik seçerken bu detayın üzerinde durun ve omuzlarınızı vurgulayın. İşte size bu konuda size örnek olabilecek olan harika bir modeli de tam üstte duruyor.

Rani modelde düşük kollar, tamamı tülden bir tasarım ve dudak yaka olaya ön kısmında eşlik ediyor. Bele ve kalçaya sımsıkı oturan, straplez – romantik / dramatize yakası ile harika görünen bu gelinlik modelinin size 2 sürprizi var. O da japone kollarının ve pelerininin çıkarılabiliyor olması.

Ben Tam Bir Romantik Severim Diyenlere Önerilen Gelinlik Modelleri

Pronovias

Son senelerde; danteller, aplikeler, işlemeler, kanaviçeler büyük annelerimizin lavantalı çekmecelerinden çıktı çıkalı kadınlar arasında büyük bir ilgi görür oldu. Bu klasik çizgiler çoğu zaman romantizmin kapısını aralayan büyük bir anahtara dönüşüyor. Raisel’de bu etkileri üzerinde taşıyan gelinlik modellerinden biri. Transparan etkilerinin dantel, aplike efektleri ile buluşmasıyla oluşturulan bu modelde aşka benzer yansımaları göz okşar şekilde bulabilirsiniz. Adeta önde ve sırt kısmında vücudunuza dantelden dövmeler yapılmışçasına görünümler sunan Dantelli gelinlik türü… Gupür, nakış ve aplikenin dansına vücudunuz üzerinde izin verebileceğiniz bir model… Arkasında ise ipek bürümcükten tasarlanmış muhteşem bir kuyruk yer alıyor.

Mahremiyetini Korumak İsteyenlere Gelinlik Önerileri

Pronovias

Gelinliğin masumiyetine inananlara ve mahremiyetini korumak isteyenlere önerebileceğimiz modelse kesinlikle yukarda duran Raigal gelinlik modeli tarzıdır. Beyaz krepten tasarlanan bu gelinlik modeli etek kısmında dağınık pileli bir salınımla süzülürken, üst yaka kısmında ise ters köşe yapan farklı tarzda asimetrik bir yaka stili mevcut. Kuğu gibi bir boynunuz varsa öne çıkarmak için ideal bir model…

Pronovias

Resal gelinlik modeli de aynı şekilde… Mahremiyet mesafesine saygı ile yaklaşacak olan bu modelde beyazın asaleti ve verevine uzanan kayık yaka eleganlığı bir arada bulunuyor.

Pronovias

Royal’se kraliyet gelinlik modellerine ara fark ile mesafe koyabilecek olan bir gelinlik modeli. Hem omuzları açıkta bırakan, hem de uzun kollu gelinlik tadını size yaşatabilecek olan bu gelinlik modeli ile birkaç duyguyu bir arada yaşayabilirsiniz. Desen oyunları, illüzyonlu bir look, ince kadın hatlarını gözler önün seren sırt kristal tül efektleri ve bu fonda yer alan düğmelerle hareketlendirilmiş olan bir arka bölüm… Ayrıca ful hareketli bir kuyruk bu gelinlik modelinde sizler bekleyen özel tasarım detaylarından…

Pronovias

Ribelya gelinlik modelinde ise oyuncu bir sırt degajesine şahit oluyoruz. Drape yaka balık formlu bu gelinlik modelinde saten dokusu ile köpürtülmüş olan bir seksilik ön planda. İp askılar, feminenlik, uzun bir kuyruk size kendinizi son derece iyi ve öz güvenli hissettirebilir.

Püskül Severlere Gelinlik Önerileri

Pronovias

Püskül severlere önerebileceğimiz Riva modelse dövme korsaja, püsküllerle kontürlenmiş derin V sırt dekoltesine sahip. Balık tasarımlı bu gelinliğin kollarını ise boncuklar süslüyor. Etek kısmı ise yere kadar fırfırlarla süzülüyor. Aşırı hareketli gelinlikleri sevenlere önerilebilir. Bu gelinlikle partnerinizle harika bir salsa dans gösterisi dahi yapabilirsiniz.

Gelinlikte Kırık Renkler

Pronovias

Gelinliklerin sadece beyaz gibi kısıtlı bir renk kartelasından oluştuğuna inanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Zira beyaz, çivit beyaz, ekru, kırık beyaz tonları, inci rengi, pudra tonlarına uzanan kocaman bir renk skalasını içinde barındıran yüzlerce beyaz renk gelinlik modeli mevcut gelinlik dünyasında. Hechizo’da bunlardan biri. Kendinizi kocaman orkidelerin içinde botanik bir çiçek bahçesinde bulmak her geline kısmet olmayacak duygulardan. İşte bu gelinlik modeli de size bu hissiyatı yaşatacak. Balık formundaki bu gelinliğin gövdesi ise baştan ayağa işlemelerle dolu…

Pronovias

Kalça kısımlarınızda fazlalıklarınız mı var? Hevea gibi bir gelinlik modeliyle bu hiç dert değil. Kolları işlemeli kristal tüllerden tasarlanan bu gelinlik modeli balık forma sahipken, belden aşağı kadar inen 2. eklenti kısmı, volümlü fırfırlarla tüm fazlalıkları gizlemeye yeter de artar bile. Sırtı derin V dekolteleriyle aşağılara süzülen bu gelinlik modellerinin işlemeleri ise bir ressamın tablosunu andırıyor.

Pronovias

Adı gibi cennet köşesini anımsatan Heaven adlı bu gelinlik modeli ise tasarımı, ruhu ve dokusuyla adeta özgünlük kokuyor. Doğduğunuzdan beri ‘ hür doğdum hür yaşarım’ diyen bir boho kızıysanız, bu özgün stildeki gelinlik tam da size göre diyebiliriz. A forma sahip bu gelinlik modellinin tüm cazibesi ise etek kısmında!

Pronovias

Elbette ki söz konusu olan şey gelinlik de olsa herkes çiçeklerden, böceklerden hoşlanmak zorunda değil. Ama tüylü otrişler de bir çok kadının kolay kolay vaz geçemeyeceği marjinal yapıdaki aksesuarlardan öyle değil mi? O halde siz de bu göz dolduran tüylerin yakasını süslediği ‘Halda’ türünde sade bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Hem böylelikle ne sadelikten, ne de detaysızlıktan uzak kalmamış olursunuz. Monigue krep kumaştan tasarlanmış olan bu kayık yaka gelinliğin yaka kısmına hareket kata otrişler harika ve masum bir görüntü verirken, bu gelinlikte hem tüylerin sessiz sedasız ihtişamı, hem marjinallik, hem de romantizm bir arada.

Pronovias

Kendinizi doğduğunuzdan beri romantizmin doruklarında yaşayan bir kraliçeye benzetiyorsanız, dantelin gücünden yararlanabilirsiniz. Tıpkı Himalaya model bu gelinlikte olduğu gibi. Kristal tüllerin ve aplike çiçek detaylarının dantel karmasında seviştiği bu gelinlik modeli, gupür işlemelerinin eşlikçiliğiyle de mükemmele dönüşmüş. Gelinliğin yere doğru açılan upuzun kollarıysa çıkarılabilirdir. Başınızda bir taç ile kullanabilirsiniz.

Vakko Pronovias Bohem Gelinlik Serisi

Pronovias

Yıllar yılı bohem bir kadın olarak yaşamak nasıl bir duygudur az – çok biliriz. Yalınlık ile iç içe yaşamak, duru güzelliğin yolunu bulmak ve her şeyden önce özgünlüğü salaş bir çizginin içine sığdırabilmek belki de en büyük özgürlüklerdendir bir boho kadını için. Bambula şifon zarafetiyle tasarlanmış Esilda adlı bu gelinlik ise doğanın tazeliğinde kokuyor adeta. Drapeli yaka kısmı üstte uzanırken, çiçekli halter yaka ile birleşiyor ve altta da onu korsaj tadında drapeli kalın bir kemer karşılıyor. Gelinliğin arkası ise harika bir sırt dekoltesine sahip. Wedding dress dendiğinde burada gördüğünüz tarzda Pronovias romantik – boho karma gelinlik modellerini incelemeden asla gelinlik almanızı önermiyoruz.

Romantik Gelinlik Modeli

Pronovias

Üstteki gelinliğinse uçuşkan- fırfırlı volümlü etek kısmı sizin gibi romantik bir prenses için tasarlanmış adeta. Dantel, nakış işlemeleri, aplikli straplez korsaj, dudak yaka Draval stil bu gelinlik modeli romantiklik saçıyor.

Modern Gelinlik Modelleri

Pronovias

Modernlik akan bu gelinlik modelindeyse uzun kollar ve balık model hakim. Omuzlardan yaka kısmına doğru süzülen ajurlu çiçek boşlukları ise olaya modern yorumu katan en büyük hareket. Yırtmaç ise cesur kadınların kullanabileceği en kışkırtıcı detaylardan…

Klasik Gelinlik Modelleri

Pronovias
Pronovias!

Pronovias

Çapraz bantlı, önü V sırtı çapraz yaka -taş aplikli, bürümcüklü bu gelinlik modeli ise sırtında bulunan çapraz efektinin ve uçuşkan eteklerinin dışında oldukça sade modellerden. Bu model için tam bir klasik diyebiliriz aslında. Ürün ismi ise Dresdenmodel.

Gelinliğiniz ile şıklığınızın çoğunu yakalasanız da, aksesuarları olmadan olmaz! Gelin Saç Aksesuarları yazımızda gelinliğiniz ile beraber kullanabileceğiniz bir süsü saç aksesuarı modeli var. Her şey kusursuz olmanız için…

Elbise

Pronovias

Pronovias gelinliklerde muhteşem bir dünyanın kapısını araladığı kadar abiye kıyafetlerde de muhteşem keşifler yaşamanıza imkan sağlıyor. Örneğin uçuşkan bir esintiyi ayaklarınıza getiren bu yeşil elbise, aynı oranda da yılın moda renklerinden ve kokteyllerden düğün davetlerine kadar kullanılabilir.

Pronovias

Helenistik elbiselerin artık biz kadınların gönlünde taht kurduğunu biliyoruz. Bu dilimli renkli gök kuşağını andıran elbise ise bu konuda harikalar yaratıyor aynı oranda tüm kilo fazlalıklarınızı da kamufle edebilir. İşte karşınızda tam bir pastel renk cümbüşü…

Pronovias

Romantik pembe tonlarını seviyorsanız altı pembe astarlı üzeri dantel ve çiçek işlemeli bu elbiseyi seçebilirsiniz. Nikah törenleri ve kokteyller için gayet uygun.

Pronovias

Tafta ve saten dokuları gibi parlak dokuları ve daha iddialı pembe tonlarını seviyorsanız burada görmüş olduğunuz iki parçalı nikah elbisesini de değerlendirebilirsiniz.

Pronovias

5 Yıldızlı otellerde, balo salonlarında görkemli düğün törenlerinde kullanabileceğiniz muhteşem bir tuvalet. Üzeri işlemeli altı kat kat katmerli volan efektlerine sahip bu model ile ince belinizi vurgulayabilir etek kısmı sayesinde gösterişli bir looka kavuşabilirsiniz.

Pronovias

Sarı, her yaz ve bahar aylarının en çok tercih edilen aydınlık renklerinden. Bu yukardaki elbise de özellikle kır düğünleri ve yaz düğün törenleri için oldukça uygun bir model. Sizler için fikir olarak seçtiğimiz özenle tasarlanmış olan tüm bu Pronovias gelinlik ve abiye modellerini İnstagram sayfalarından da takip edebilirsiniz.

Vakko Gelinlik modellerini de incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

 

Didem Bilgiç

Yanıtla