Yıllardır aradığınız kişiyi buldunuz ve söz veya nişan yapıyorsanız son zamanlarda moda olan kütük söz ve nişan tepsisi modelleri incelemeye değer güzellikte. Özellikle doğanın içinden parçalar taşıyan söz tepsisi modelleri ve nişan tepsileri insana, baktıkça huzur veriyor.

Doğru kişiyle hayatını birleştirecek olmanın mutluluğu ile birçok işin arasında iyice araştırmanız gereken özel bir parça. Fotoğraflara ilk bakıldığında dikkat çekecek söz yüzükleri ve tabi ki söz yüzüklerinizi koyduğunuz ahşap nişan tepsisi göz alıcı ve aşkınız gibi farklı olmalı. Sizler için derlediğimiz modellere bakıp fikir edinebilirsiniz.

Nişan Şekeri ve Hediyeliklerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Kütük üzerine doğal nişan süslemeleri yapılmış ve adeta özel günlerinizin biricikliğini yansıtan bir kütük tepsi modeli. Bunun gibi özel ve farklı fikirleriniz de ahşap tepsinize yakışacaktır. Sevgilinizin size aldığı ve sakladığınız çiçekler ile yapmak harika bir fikir olabilir. Bu nişan tepsisinde çiçekler nişan tepsisi ile uyum içinde. Renklerin geçişi göz yormuyor ve yüzüklerin konulacağı minik kütük parçaları öne çıkıyor.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Sizlerin de tüm detaylarını kendiniz seçebileceğiniz ve üzerini istediğiniz çiçeklerle süsleyebileceğiniz hem gösterişli hem şık bir nişan tepsisi modeli. Nişan tepsisi için doğal kütük arıyorsanız yolunuz elbet Eminönü’ne düşecektir. Diğer tepsi modelleri ve fiyatları da incelenerek sizi en çok yansıtanı bulmak için biraz gezmeniz gerekecek. En güzellerini bulana kadar devam edin.

Söz Tepsisi

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
That Familt Shop’tan inceleyebilirsiniz.

Söz malzemeleri satan yerlerde bulabileceğiniz farklı yapay çiçek ve süs malzemeleri ile de kütük söz ve nişan tepsisi modelleri yapılabilir. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar bilir ki çeşit çeşit nişan süsleri Eminönü’ndeki pasajlarda bulunur. Makasınız ve makası saracağınız ip ile aldığınız çiçekler uyumlu olmalı.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
Bu tepsiyi incelemek için sizi şöyle alalım.

Ahşap nişan tepsisi olduğu için de genellikle krem ve bej renkler tercih edilmekte. Bu modelde ise pembe ve mor renk ağırlığını görüyoruz.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Tabi eğer isterseniz farklı ve simli ipler de tercih edebilirsiniz. Sizin nişan gününüz ve her ayrıntıyı güzelleştirmek sizin elinizde. Örneğin bu söz tepsisi modelinde yapay süsler ve deniz kabukları kullanılmış. Siz de söz tepsinizi bu şekilde süsleyebilirsiniz.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Yapımı

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Her ilişkinin kendisine özgü bir çiçeği olur. Sizin çiçeğiniz de papatya ise buna benzer bir tasarım ile ahşap nişan tepsisi yapabilirsiniz. Nişan tepsisi hazırlama işi tüm süs malzemelerini aldıktan sonra sizin yaratıcılığınıza kalmış oluyor. Ahşap, ağaç veya kütük nişan tepsisi süsleme malzemeleri satan yerlerden kombin yapabileceğiniz ve o an gözünüze çarpan bütün malzemeleri alın. Kütük üzerinde denemeler yaparak en beğendiğiniz tasarımı oluşturun ve malzemeleri kütüğe sıcak silikon yardımı ile yapıştırın. Büyük bir ihtimalle malzemeleri aldığınız yerde silikon da satılıyordur.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Bu modelde olduğu gibi küçük kütüklere yapıştırmak için tahta harfler almak güzel bir fikir olabilir. Makasınızı istediğiniz büyüklükte alabilirsiniz ama küçük makaslar nişan tepsilerine daha çok yakışıyor ve narin duruyor. Siz de kütük söz ve nişan tepsisi yapımı ile ilgili farklı videolar izleyebilir, bizim paylaştığımız modellerden örnekler çıkartabilirsiniz.Doğal kütük fiyatları ortalama 15-35 tl arasında değişiyor. Özelliklerine ve boyutuna göre farklı fiyatlarda oluyor. Eminönü veya başka bir yerden nişan tepsisi için doğal kütük satın aldınız ve tasarlamak için fikirlere ihtiyacınız var.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
İncelemek için: Freddy & Petunia

2019 kütük söz tepsileri moda olduğu için birbirinden güzel ve gösterişli birçok farklı nişan tepsisi modeline bakabilirsiniz. Kendim yaparım diyorsanız malzemelerin satıldığı yerleri araştırabilirsiniz. Söz ve nişan süs malzemeleri satan yerlere sorarak kolayca bulabilirsiniz.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Eğer kendiniz yapmak istemezseniz bu işi yapan küçük butiklerle konuşup özel nişan gününüze yakışır bir tasarım yüzük tepsisi yaptırabilirsiniz. Ya da bu modelde olduğu gibi ahşap nişan tepsisi satın alıp daha sonra tasarımını siz yapabilirsiniz. Unutmayın ki bu nişan tepsisi sonrasında evinizde dekor olarak kullanabileceğiniz bir parça olacak.

Nişan Tepsisi Fiyatları

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
Böyle bir model mi arıyorsunuz? Hadi tıklayın!

2019 kütük söz tepsileri incelendiğinde önceden kullanılan aynalı modellerden daha modern tasarımlar görüyoruz. Özellikle bu nişan tepsisinde olduğu gibi mat renkler kullanıldığında yüzükler ortaya çıkıyor. Bu tasarımda birbirinden farklı renkler seçilmiş ve sade bir model. Buna rağmen şık ve asil duruyor. Yüzüklerin konulacağı küçük kütük de güzel bir fikir olmuş. Etraflarını hasır iple sararak onları öne çıkarmış.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
Etsy‘den bu ve bunun gibi modellere ulaşmanız mümkün.

Her modelde farklı bir tarz var ve nişan tepsisi fiyatları da buna göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden net fiyat söylemek zor olacaktır. Kendi bütçenize göre ahşap söz tepsisi yapabilir veya yaptırabilirsiniz.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Yapımı İçin Gerekenler

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Kütük söz ve nişan tepsisi yapımı için kullanılan malzemeleri bulduktan ve aldıktan sonra kütük üzerine yapıştırması kalıyor. Kütük söz ve nişan tepsisi modelleri incelenerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Söylediğimiz gibi tamamen sizin istediğiniz gibi olabilir. Ortadaki minik makas  çok tatlı duruyor. Makasın sarıldığı ip ile üzerine yapıştırılan deniz yıldızı yaz aylarında yapılan nişan tepsisi olabilir. Burada kullanıldığı gibi büyüklü küçüklü yapay çiçekler ile deniz kabukları kullanabilirsiniz. Hem ahşap söz tepsisi ile uyumlu görünür hem de evinizde kullandığınızda göze çarpacak bir tasarım olur.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Özellikle yazın sözleniyorsanız veya nişanlanıyorsanız bu tarz canlı renklerin olduğu çiçeklerle nişan tepsisi süslemek hoş olacaktır. Bu modelde olduğu gibi araya dantel detayı ekleyerek farklı bir hava katabilirsiniz. Nişan tepsisi için doğal kütük seçerken üzerindeki desenlere ve renklere dikkat etmelisiniz. Malzeme alırken yanınızda bulundurmanız iyi olacaktır. Her kütük farklı desende ve renk tonunda olabilir. Emin olmak için kütüğünüzü de yanınızda taşıyın. Çiçeklerin boy seçimi ve makas seçiminde en doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır. Söz veya nişan gününüz için belirlediğiniz bir tema veya renk var ise nişan tepsinizi de ona göre şekillendirebilirsiniz.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
Halat detaylı bu kütük tepsiyi Etsy‘den inceleyebilirsiniz.

2019 kütük söz tepsileri incelendiğinde diğer tepsilerden farklı bir model olan halatlı doğal kütükler göze çarpmakta. Nişan tepsisini tutacak kişiye büyük ölçüde yardımcı olacak bu halat, görüntü açısında da doğal kütüğü daha çok tepsi şekline benzetiyor.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
That Familt Shop’tan inceleyebilirsiniz.

Nişandan sonra da sunumlarınızda kullanabileceğiniz hem şık hem de kullanışlı bir model olabilir.

En Şık Modeller

Kütük söz ve nişan tepsisi yapımında kullanmak için tahta yakan araçlar ile isim, tarih yazmak ve şekiller çizmek ahşap söz tepsisini daha farklı ve albenili bir hale getirmekte. Bu modelde olduğu gibi tek küçük tahta alınıp üzerine söz yüzüklerini koymak söz tepsisini rahat ve anlaşılır bir şekilde yerleştirme açısından mantıklı olacaktır. Sonuçta ömrünüzü paylaşacağınız kişi ile yüzüklerinizin aynı tahta üstünde durması çok güzel bir görüntü oluşturur.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
İncelemek için: Etsy

Hepsi birbirinden güzel ve değerli olan kütük söz ve nişan tepsisi modelleri herkese ve her tarza göre yapılabildiği için birçok farklı çiçek kullanılarak yapılıyor. Yaprakları renkli çiçekler yerine bu modelde olduğu gibi farklı bitkileri bir araya getirerek de kütük söz ve nişan tepsisi yapımı tamamlanabilir. Üzerinize giydiğiniz kıyafetinize yakışacak renkler ile fotoğraflarda da bir uyum yakalamak mümkün. İster sade ister gösterişli giyinin nişan tepsiniz sizi tamamlayacak güzellikte olmalı. Bu yüzden kıyafetinizi aldıktan sonra nişan tepsi yapımına geçmelisiniz. Böylece sizin için doğru olan söz malzemelerini bulmak daha kolay olacaktır.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
Nişan tepsisi hazırlama sürecinde diğer modellerden esinlenmek için araştırma yapabilirsiniz. Yaratıcı fikirler bulup kendi hayatınızdan esintiler katarak bu özel günü size özel bir tepsiyle tamamlayabilirsiniz.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
Değişik tasarımlı bu kütük tepsiye Etsy‘den ulaşabilirsiniz.

Nişan tepsisi için doğal kütük fiyatları incelendiğinde bu özelleştirilebilir malzeme için çok uygun fiyatlar göreceksiniz. Düşündüğünüzden farklı modelleri deneyebilir böylece içinize en sinen söz tepsisi modelini yapabilirsiniz. Eğer çok işiniz var ve araya sıkışacak gibiyse kesinlikle bu işlerle ilgilenen atölyelerle konuşmalısınız. Nişan gününüze yetişmeli ve yüzüklerinize yakışır bir tepsiniz olmalı.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Bu modelde olduğu gibi bilinen tepsilerin dışında bir kütük nişan tepsisi tasarlatabilir, sonrasında da evinizde duvara asacak şekilde kullanabilirsiniz. Eşyalarınıza uyacak renkte güller seçebilirsiniz ama makas ve yüzüklerin aynı renkte olması gerekmiyor.

Yaratıcılığınızı Konuşturun!

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi ModelleriKütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Nişan tepsisi için doğal kütük üzerine inci ile yaptığınız dokunuşlar nişan tepsinize ayrı bir hava katacaktır. İncinin zarafeti ile yüzükleriniz bir uyum içinde olacaktır. Bu ahşap tepsi modelinde olduğu gibi yüzeyi açık renk olan doğal kütük satın alabilirsiniz. Üzerine her renkte çiçek ve söz süslemeleri yakışacaktır. Makası iple sarmak yerine üzerine kurdele yapıp renkli çiçekler yapıştırmak da sade ve şık bir seçenek tepsiniz için. Özellikle kendi elbisenizde de inci olacaksa nişan tepsisi yapımında kullanmak için de süs inciler alarak kendinizle uyumlu bir nişan tepsisi yapabilirsiniz. Unutmayın, her ne kullanırsanız kullanın bu tepsi size özel olacak. Bu yüzden kendi sevdiğiniz ortak anıları olan şeylere süsleme yapmalısınız.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Yuvarlak doğal kütük alarak da farklı tasarım nişan tepsileri hazırlayabilirsiniz. Çiçekleri yapıştıracağınız sırayı ayarladıktan sonra her şeyi sevgiyle yaparak güzel bir sonuç alabilirsiniz. İsterseniz bu kütükleri süsleyebilir, çiçekler ve hasır iplerle bağlayabilirsiniz. Farklı desenlerde ve kalınlıkta hasır ipler kullanarak da size özel nişan tepsisi yapımını sonlandırabilirsiniz. O günü hep hatırlamak için tarihi yazmak da yine diğer modellerde olduğu gibi yuvarlak modelde de güzel duruyor. Tamamen sizin tercihinize kalmış küçük bir detay.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri

Bu yazımızda sizler için farklı kütük söz ve nişan tepsisi modelleri inceledik. Sizlere fikir vermek ve özel günlerinizde hatırlayıp bakabileceğiniz bilgiler vermek istedik. Tabi ki birçok nişan tepsisi modeli var ve sizi en çok yansıtan modeli bulmak veya hazırlamak kolay olmayacak. Evlenme sürecinde yaşanan heyecanlı dönemde kafa karışıklığından unutulan şeylerden biri de söz tepsisi olabilir. O yüzden nişan veya söz elbisesi alındıktan sonra nişan tepsisi hazırlama işi de hemen arkasından tamamlanmalı. Böylece büyük günün en önemli parçaları hazır olacak ve geriye küçük detaylar kalacak.

Kütük Söz ve Nişan Tepsisi Modelleri
Nişan yüzüklerini koyabileceğiniz bu kütükten minik tepsiyi That Familt Shop‘tan inceleyebilirsiniz.

Umarız ki sevdiklerinizle beraber güzel bir söz ve nişan gecesi geçirirsiniz. En güzel kıyafetlerinizle ve değerli yüzüklerinizle çekileceğiniz fotoğraflarda yüzünüzden gülümseme eksik olmasın. Artık nişan tepsinizi nasıl yapacağınız ve malzemeleri nasıl nereden alacağınız hakkında bilgileriniz var. Eminiz ki, hayat arkadaşınız olacak kişiyle sonsuzluğa attığınız bu adımda nişan tepsisi hazırlamak da ayrı güzel olacaktır.

Sevin Doruk Yılmaz

Yanıtla