Büyüdünüz, aşık oldunuz , ilişkinizi pek çok aşamadan geçirdiniz ve evlenmeye karar verdiniz. Tebrikler! İşin en büyük kısmını tamamlamışsınız! Ama asıl macera şimdi başlıyor. Düğün hazırlıkları!

İlk günler çok heyecanlı bir şekilde mekanlar, süsler bakıyorsunuz. Ne kadar eğlenceli olduğunu biliyorum. Ancak karar vermek gerektikçe işler çok değişiyor. Çünkü düğün hazırlıkları listesi, detaylarla güzelleşen bitmek bilmez bir serüven. Detaylar içinde boğulduğunuzda ise hop! Ana konular karmaşıklaşıyor. İşte tam bu sebeple düğün kelimesi geçtiğinde aklınıza gelmesi gereken bir liste hazırladım! Çünkü evet, çok zor bir iş ve en mutlu gününüzde üzülmenizi istemem.

1-Düğün Tarihi!

düğün tarihi

Türkiye’de tarihleri ortalama altı ay önce aldığımızı düşünürsek, tarih düğün hazırlığınızın ilk adımı olacaktır. Kır düğünleri için hava durumunu düşünmeyi unutmayın!

2-Düğün Konsepti

konsept

Düğün hazırlığında temel kararı vermeniz gereken konseptinizdir. Beğendiğiniz düğünleri bir dosyaya doldurun ve düşünün. Siz ne seviyorsunuz? Beyazlar içinde bir oda mı, çılgın detaylar mı?

İpucu: bir anahtar kelime seçerseniz sizin için daha kolay olacaktır.

3-Düğün Mekanı ve Süsleme

düğün mekanı

Konsept elinizde. Düğün hazırlıkları devamında mekan var. Nasıl bir mekan istiyorsunuz? Büyük, küçük, açıkhava, havuz? Bu mekan sizin oyuncak eviniz olacak. Nasıl süslemek isterseniz, sadece gözlerinizi kapatıp hayal edin.

4-Organizasyon

düğün organizasyon

Eğer bir organizasyon firmasıyla çalışacaksanız, organizatörünüz size mekan ve süsleme konusunda yardım edecektir. Ancak her şeyi kendiniz yapmak isterseniz, sizi anlıyorum, temel adımlarla üstesinden gelebilirsiniz. İlk elden düğün hazırlığı oldukça eğlenceli olacaktır.

5-Gelinlik & Damatlık (Elbette saç, makyaj dahil!)

gelinlik damatlık

Düğün hazırlıkları işlemlerinin çoğunu bitirdiniz ve düğün hazırlığının en eğlenceli kısmına geldiniz. Kıyafet! Gelinlik ve damatlığınızın uyumunu göz ardı etmeyin!

Bu arada ayakkabının altına isminizi yazmadığınız arkadaşlar baya üzülecek.

6-Catering

catering

Gecenizin başkahramanı yemekler. Hafif aperatifler mi istersiniz, yoksa klasik tavuk ızgaracı mısınız? Misafirlerinizi düşünürken cüzdanınızı da ihmal etmeyin.

7-Düğün Pastası

Düğün Pastası

Düğün hazırlıkları denince olmazsa olmazlardan pastanızı nasıl alırsınız? Beyaz, pembe, küçük cupcakeler?

8-Fotoğraf & Video

Düğün Fotoğrafçısı

Hayalinizdeki düğünü planladıktan sonra, en önemli şey onu sizin istediğiniz gibi kaydedebilecek bir yardımcıdır. Fotoğrafçınızla önce arkadaşlık olun, bırakın sizi dilediğince kaydetsin.

9-Davetiye

Düğün Davetiyesi

Kişi sayısı ile anlaştıysanız, LCV’i kontrol edecek, düğün hazırlıkları konusunda yardımcınız olacak bir arkadaşınız olmalı!

10-DJ – Düğün Orkestrası

Düğün Orkestra Dj

Orkestra ya da dj düğünün kurtarıcısıdır. Eğlenceyi tavan yapıp tüm olumsuzlukları unutturur. Düğün hazırlıkları stresini Ankara’nın Bağları’yla dans ederken atacaksınız. Bu nedenle iyi bir dj ya da orkestra bulmalısınız.

11-Nikah şekeri

nikah şekeri

Düğün hazırlıkları için son adım ise, düğün gününüzü arkadaşlarınıza nasıl hatırlatmak istersiniz? Yeni moda nikah şekerlerini gözden geçirmeyi unutmayın!

BONUS: Balayı

düğün balayı

Şimdi balayına gidip ayaklarınızı uzatma zamanı! Düğün hazırlıkları bitti ve eminiz çok eğlendiniz.

Daha fazla bilgi ve tavsie almak isterseniz sizleri Evlilik Hazırlıkları Tavsiyeleri sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla