2018 evlenen ünlüler arasına, artık evlensin dediğimiz ve daha evlenmez diye düşündüğümüz birçok ünlü kadın ve meşhur erkek katıldı. Gerek Instagram üzerinden gerek televizyonlardan bu yıl boyunca gerçekleşen ünlü düğünlerini bol bol izlemiş olduk. 2018 evlenen ünlüler açısından oldukça bereketli bir yıldı. Ünlü şarkıcılar, yabancı ünlüler, kraliyet mensubu kişiler gösterişli bu yıl gerçekleştirdikleri düğünleri, dudak uçuklatan gelinlikleri ve damatlık fiyatları ile çok konuşuldu.

Düğün Buketi olarak, 2018 evlenen ünlüler kervanını sizin için derledik. 2018’in en çok konuşulan düğünleri, en pahalı gelinlikleri, en iyi düğün organizasyon ve davet planlamaları bu başlığımızda olacak. Siz de bu keyifli dosyamızı incelerken, Türkiye ve dünyada düğün ve gelinlik modasına dair fikirler edinebilir, kendi düğününüz için trend organizasyonlar planlayabilirsiniz.

2018 Yılında Onlar Erdi Muradına!

2018-unutulmaz-dugunler (27)

2018 evlenen ünlüler kervanına kimler katılmadı ki! Liste öyle kabarık ve öyle şaşırtıcı ki, asla evlenmez diyeceğimiz birçok ünlü kadın ve ünlü erkek bu sene nikah masasına oturdu. Hatta yalnızca nikah masasına oturmakla kalmayıp, adeta masal gibi büyüleyici düğünleri ve after party eğlencelerini de hayata geçirdiler.

Şimdi gelin yerli ünlüler ve yabancı ünlü çiftlerden kimler bu yıl dünyaevine girmiş, öncelikle onları tek tek sayalım. Şarkıcı olarak tanıdığımız ve bu yıl evlenen Türk ünlüler grubu, adeta ülkemizin müzmin bekarlarından oluşuyor: Alişan –Buse Varol, Bengü- Selim Selimoğlu, Can Bonomo – Öykü Karayel. Sürpriz evlilik kararları ile sevenlerini mutlu eden oyuncu ünlüler ise şöyle: Erkan Kolçak Köstendil – Cansu Tosun, İbrahim Büyükak- Nurdan Beşen, Burcu Esmersoy – Berk Suyabatmaz, Mert Fırat – İdil Fırat ve Sarp Apak – Bengisu Uzunöz.

2018 evlenen ünlüler arasına yabancılardan da birçok ünlü isim katıldı. Bu isimler arasında prens ve prensesler de bulunuyor, oyuncular da şarkıcılar da… Prens Herry – Meghan Markle, Prens Konstantin – Deniz Kaya, Prenses Ayako – Kei Moriya isimleri sırasıyla İngiltere, Bavyera ve Japonya hanedan düğünlerine imza atmış oldular.  Justin Beiber – Hailey Baldwin,  Rose Leslie – Kit Harington, Gwyneth Paltrow – Brad Falchuk, Piyush Bansal – Divya Addarwal, Isha Ambani – Ajay Piramal isimlerinin düğünleri de rüya gibiydi.

Masallarda Anlatılanlar Gerçekmiş: Büyüleyici Kraliyet Düğünleri

meghan_prens_harry

2018 evlenen ünlüler kervanındaki yabancı isimler de oldukça şaşırtıcı ve heyecan vericiydi. İlk sıradaki, bu yılın hiç kuşkusuz tüm dünyanın televizyon ve internet başına kilitlendiği, Prens Herry – Meghan Markle çiftinin düğünüydü . İngiliz kraliyet düğünü geleneklerinin klasik ama kendine has tarzını hissettiğimiz bu evlilik töreni, çiftin ilişkilerinin sansasyonelliği ile de oldukça ilgi çekiciydi. Meghan Markle’nin Givenchy imzasını taşıyan sade gelinliği, kimilerince çok beğenilirken, kimilerince ise fazla sade ve gösterişsiz bulundu.

2018-unutulmaz-dugunler (20)

Bu yıl dünyaevine giren bir diğer prens de, Bavyera Prensi Konstantin oldu. Üstelik Prens Konstantin, Deniz Kaya isimli Türk kızı ile hayatını birleştirdiğinden dolayı, bu evlilik haberi ülkemizde de büyük yankı uyandırdı. Prens Konstantin – Deniz Kaya çifti, İsviçre’de krallara layık, sade ama şık bir düğün tercih etti. Deniz Kaya’nın Fransız danteli ve fistolar ile tasarlanmış inci rengi gelinliği, sade makyajı ve saç modeli, minimal ve şık bir görünümdeydi.

2018-unutulmaz-dugunler (3)

2018 evlenen ünlüler arasında bir de prenses vardı. Japon Prenses Ayako, Japon işadamı Kei Moriya ile hayatını birleştirdi. Klasik Japon kültürünün hakim olduğu Ayako – Kei Moriya düğünü, Şintoizm ritüelleri ile doluydu. Gelinlik tercihini geleneksel Japon kıyafetlerinden yana kullanan Prenses Ayako, imparatorluktan olmayan biri ile evlenerek aslında büyük bir karar da vermiş oldu. Zira, Prenses Ayako, bu evliliği sebebi ile imparatorluktan çekilmek durumunda kaldı. Dolayısıyla Prenses Ayako – Kei Moriya çiftinin evliliği tam manası ile modern bir masala dönüşmüş oldu.

Ünlüler Gelinlikleri ile Çok Konuşuldu

2018-unutulmaz-dugunler (9)

2018 evlenen ünlüler kervanındaki kadınlar, bu seneye damgasını vuran gelinlikler tercih ettiler. Öyle ki, bu yıl evlenen ünlü kadınların gelinlikleri, 2019 ve 2020 yılı gelinlik modellerine yön verecek kadar öncü seçimlerdi. Özel tasarım gelinliklerden markaların ikonik modellerine kadar, 2018 yılında ünlü isimler tarafından tercih edilen gelinlikler arasında birbirinden şık ve güzel modeller bulunuyor. Eğer, önümüzdeki yıllarda evlenme planınız varsa, 2018 evlenen ünlüler kervanının enfes gelinlik modellerinden ilham alarak kendi gelinlik modelinize karar verebilirsiniz.

2018-unutulmaz-dugunler (7)

Türk ünlüler arasında gelinliği ile en çok konuşulan isim, uçuş uçuş bir tasarıma sahip olan bir yaz gelinliği tercih eden Burcu Esmersoy oldu. New York Başkonsolosluğu’nda nikah masasına oturan Esmersoy, Züleyha Kuru imzalı bir gelinlik giydi. Burcu Esmersoy’un gelinliği, spagetti askılı, v yaka, kat kat volanlı etekli, yüzde yüz ipek tülden beyaz renkli bir yaz gelinliğiydi.

2018-unutulmaz-dugunler (5)

Klasik gelinlik modellerinden hoşlanıyorsanız, Bengü ve Buse Varol’un tercih ettiği gelinlikleri beğeneceğinizi düşünüyoruz. Vakko imzalı hafif kabarık, a kesim, datel uzun kollu bir gelinlik tercih eden Buse Varol, sade gelin topuzu ile oldukça şık bir görünüm elde etmişti. Şarkıcı Bengü düğünü için Pronovias imzalı, omuzları düşük, kabarık etekli, güpür işlemeli bir gelinlik seçti. Gösterişli gelinliğini Bengü de tıpkı Buse Varol gibi, sade gelin topuzu ile dengeleyerek tamamlamayı tercih etti.

2018-unutulmaz-dugunler (21)

İngiliz kraliyetinin yeni gelini Meghan Markle’nin Givenchy imzasını taşıyan gelinliği de bu yılın üzerine en çok konuşulan gelinlik modellerinden oldu. A kesim, düz saten ve cepli bir gelinlik modeli seçen Meghan Markle, kimilerine göre kraliyet düğünü için fazla sade kaçarken kimilerine göre ise, asaletini sadeliği ile düğününe yansıtmış oldu.

Tasarım Gelinlik Tercih Eden Ünlü İsimler

2018-unutulmaz-dugunler (6)

Hayatının en güzel gününde, özel tasarım gelinlik giymeyi tercih eden ünlü gelinler 2018 yılında da hiç de azımsanacak sayıda değildi. Genellemek gerekirse neredeyse bütün kadınlar, düğünlerini ve düğün kutlamasında giyecekleri gelinliği bin bir titizlikle seçerler. 2018 evlenen ünlüler arasında tasarım gelinlik tercihinde bulunan ve farkını seçimi ile düğününe de yansıtan ünlü kadınları gelin yakından inceleyelim.

2018-unutulmaz-dugunler (25)

Öykü Karayel, sürpriz bir düğünle Can Bonomo ile evlendi 2018 yazında. Zarif ve ince bedene sahip olan Karayel, aslında bir gelinin sahip olabileceği en büyük şansa sahipti; yani tasarımcı bir kız kardeşe! Tasarımcı Ezgi Karayel’in ikiz kardeşi olan Öykü Karayel, kardeşinin tasarladığı saten ve sade bir gelinlik tercih etti. Bu gelinliğin en özgün yanı ise, Karayel kardeşlerin çocukken çizdikleri resimlerin, gelinliğin belirli bölümlerine basılmış olmasıydı. Angelina Jolie’nin çocuklarının resimlerinin bulunduğu gelinliğine benzeyen bu gelinlik, Öykü Karayel’i oldukça özgün, şık ve zarif bir görünüme kavuşturdu.

2018-unutulmaz-dugunler (23)

2018 gelinlerinden gelinliği ile en çok konuşulan ünlü isimlerden biri, Bengisu Uzunöz oldu. Sarp Apak ile evlenen Bengisu Uzunöz, enerjik tavrını ve coşkulu kişiliğini tam manası ile gelinliğine yansıtmış gibiydi. İspanya’da evlenen çift, Uzunöz’ün bu gelinliği tercih etmesi sebebiyle çok fazla eleştirildi. Ancak kabul edelim ki, genç kadın seçtiği bu gelinliğin içinde oldukça farklı ve marjinal bir gelin imajı yakalamayı başardı.

2018-unutulmaz-dugunler (15)

Ferhan Şensoy ve Derya Baykal’ın kızları Müjgan Ferhan Şensoy’un Tuvana Büyükçınar imzalı gelinliği büyük beğeni topladı. Kendisi de tiyatrocu olan Ferhan Şensoy, seçtiği gelinlik modeli içinde adeta 1950’lerin film karesinden fırlamış gibiydi. Kat kat etekli, retro görünümlü, dantel ve güpür işlemeli gelinlik, yer yer transparan ayrıntıları ile Ferhan Şensoy’a çok yakışmıştı.

Ünlülerin Fiyatlarıyla Dudak Uçuklatan Gelinlik Seçimleri

2018-unutulmaz-dugunler (22)

2018, evlenen ünlüler açısından hem şaşırtıcı hem de zengin bir yıldı. Her genç kız gibi, bu yıl evlenen ünlü genç kadınlar da, gerek düğünleri gerek gelinlikleri ile titizlikle ilgilendiler. Dolayısıyla her birinin düğünü kendine özgü, dillere destan ve fiyatları ile dudak uçuklatacak boyutlarda gerçekleşti.

2018 evlenen ünlüler arasında hızlı evlilik kararları, lüks düğün harcamaları ve kına geceleri ile en çok konuşulan çift İdil Fırat – Mert Fırat oldu.  İdil Fırat’ın dantel işlemeli, kayık yakalı balık model gelinliği için iki yüz elli bin liraya yakın bir ücret ödediği konuşuluyor. Hatta 2018’de gelinlik için en pahalı seçimi yapan kişinin İdil Fırat olduğunu söylemek yanlış olmayacak. İnce uzun ve hafif dolgun bir bedene sahip olan İdil Fırat, gelinliği içerisinde oldukça zarif ve gösterişli görünüyordu.

2018-unutulmaz-dugunler (16)

Kendine has güzelliği ile yıllardır en çok beğenilen kadın oyunculardan biri olan Gwyneth Paltrow, düğününde, çiçek desenli, transparan ayrıntıları bulunan, a kesim bir gelinlik tercih etti. Valentino Haute Couture markasına ait olan Gwyneth Paltrow’un gelinliği yaklaşık olarak 30.000 dolar olduğu konuşuldu.

2018-unutulmaz-dugunler (8)

Alişan – Buse Varol çiftinin düğün bütçesi ve genç kadının gelinlik fiyatı da bu yılın en çok konuşulan düğün haberleri arasındaydı. Yedi yüz kişilik bir otel düğünü tercih eden çiftin düğünleri için bir trilyona yakın para harcadığı söyleniyor. Buse Varol’un Vakko tasarım gelinliği ise, yaklaşık 50.000 lira değerindeydi.

2018’e Damga Vuran Gelinlik Modelleri

2018-unutulmaz-dugunler (26)

2018 evlenen ünlüler arasında, düğünleri ve kına geceleri ile gösterişli; ama gelinlikleri ile eskiye oranla daha sade seçimler modaydı. 2018 düğünleri için ünlüler tarafından seçilen gelinlikler genellikle düz kesim, balık model ve a kesim gelinlik modellerindeydi. Ünlü isimlerin 2018’e damgasını vuran sade ve düz tasarıma sahip olan gelinlikleri, 1960 ve 1970’lerin gelinlik modellerini andırmaktaydı.

2018-unutulmaz-dugunler (12)

Düğünleri için lüks seçimler yapmak isteyen ünlü gelin adayları da yine  kabarık ve gösterişli gelinlik tercih etmemiş oldular. Seçiminde lüksün altını çizmek isteyen gelinler, 2018 gelinlik tasarımlarında pahalı kumaş ve taş işlemelerinden yana seçim yapmış oldular. Uzun ve sade tül duvakların tercih edildiği 2018 gelinliklerinde, balerin topuzları, sade gelin makyajı ve parlak, pahalı takılar tamamlayıcı olarak kullanıldı.

2018 Evlenen Ünlüler için Oldukça Gösterişliydi!

2018-unutulmaz-dugunler (24)

2018 evlenen ünlüler tarafından oldukça gösterişli parti, kutlama ve düğünlerin hayata geçirildiği bir yıl olarak tarihe kazındı. Ünlü kadınlar, gelinlikleri ile sade bir şıklık yakalamayı tercih etmiş olsalar bile, düğün ve kına geceleri  kutlamaları için gösterişli organizasyonlardan kaçınmadılar. En iyi otel ve düğün mekanında, en pahalı ikramlar ve alan süslemeleri ile hayata geçirilmiş olan ünlülerin düğünleri, çoğunlukla bu yaz gerçekleşti. Bu düğünlerde elbette yalnızca gelin ve damat değil, davet ve düğüne katılan ünlü isimlerin kıyafeti de çok konuşuldu.

2018-unutulmaz-dugunler (19)

Ünlü çiftler, düğünleri için aylar öncesinden profesyonel düğün organizasyon firmaları ve davet mekanları ile işbirliği halinde düğün organizasyonlarına başladılar. Çoğunlukla düğünleri için otel ve kır düğünü mekanı tercih eden ünlüler, ses getiren fotoğrafları ve videoları kendi sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Ünlü çiftlerin görkemli düğünleri adeta yıldız yağmuruna dönüştü. 2018 evlenen ünlüler kervanı, oldukça şöhretli bir kesimden meydana geldiği için, müstakbel evlilerin davetlileri de oldukça ünlüydü. Şarkıcılar, mankenler, oyuncular ve iş adamları ünlü isimlerin düğünü için bir araya geldiler. Elbette katılan davetlilerin her birinin kendine has şıklığından bahsetmemize gerek yok, öyle değil mi?

Türk Ünlüler Kına Geceleri ile Coştular!

idil-firat

2018 evlenen ünlüler kervanında yer alan Türk ünlüler, aslında çoğunluk olarak kır düğünü ve otel düğünü gerçekleştirdiler. Ama düğünleri ile birbirinden farklı organizasyonlara imza atmış olan ünlü çiftler, özellikle kına geceleri ile 2018’e damgalarını vurmuş oldular. İdil Fırat, Bengü, Buse Varol gibi ünlü isimler,  kına geceleri için hiçbir lüksten kaçınmayarak coşkulu ve eğlenceli organizasyon tercih ettiler. Bu ünlü isimlerin tıpkı gelinlikleri gibi, kına kaftanları ve abiye elbiseleri de lüks taşlar ve işlemeler ile bezeli tasarımlara sahipti.

2018-unutulmaz-dugunler (4)

Kına gecesi ve düğün kültürümüze Hint düğünü konseptlerinin de dahil edilmiş olduğu ünlülerin düğünleri ve kına geceleri, adeta dillere destan olacak şekilde gerçekleşti. Kına dansçıları, davullu zurnalı kutlamalar, gelin tahtı, 2018 düğünleri ve kına gecelerine adeta damga vurmuş oldu. Hiçbir masraftan kaçılmadan hayata geçirilen 2018 evlenen ünlüler kervanının düğünleri, ışıltılı, lüks ve tam manası ile masal gibi gerçekleşti.

2018 Düğünleri ve Kutlamalarından İlham Alın!

2018-unutulmaz-dugunler (18)

2018 evlenen ünlüler kervanında ülkemizden ve dünyadan birçok ünlü erkek ve meşhur kadın bulunuyor. Kraliyet mensubu isimlerin düğünlerinden ünlü şarkıcı ve oyuncuların düğünleri bu yıl art arda görkemli törenler ile gerçekleşti. Organizasyonların, mekanların ve eğlencenin gösterişi kadar, müstakbel gelin olan ünlü kadınların enfes gelinlikleri de bu yıla damgasını vurmuş oldu.

2018-unutulmaz-dugunler (13)

2018 evlenen ünlüler tarafından düz, sade ve gösterişin lüks işlemeler ile detaylarda olduğu gelinliklerin tercih edildiği bir yıl oldu. Kabarık tarlatan kullanımının ünlü gelinler tarafından hiç kullanılmadığı gelinlerin modelleri genel olarak, balık, a kesim ya da volanlı tasarımlara sahipti. Ünlü gelinlerin saç modelleri ve gelin makyajı tercihleri de oldukça sadeydi bu yıl. Öyle ki, balerin topuzları, hafif dağınık topuzlar ya da dümdüz açık saçlar, 2018 evlenen ünlüler kervanının tercihi oldu. Gelin makyajı olarak da ünlü gelinler, yok gibi makyaj trendini tercih etti.

2018-unutulmaz-dugunler (11)

2018 evlenen ünlüler arasında Çırağan Sarayı gibi tarihi mekanlar ve beş yıldızlı otellerin tercih edildi ve düğün pastası, ikramlıklar ve mekan süslemeleri göz doldurdu. Unutmamak gerekir ki, güzel ve coşkulu bir düğün için ille de en pahalı gelinlikler tercih edip en lüks düğünleri yapmak gerekmez! Zevk sahibi olmak, son dönemin trend organizasyon fikirlerini incelemek ve bunlar içinden kendinize uygun olanları seçmek güzel bir düğün için yeterlidir. 2018 yılının unutulmaz düğün organizasyonlarını tüm detayları ile derlediğimiz bu yazımızla, siz de kendi düğününüz ve gelinlik tasarımınız için fikir edinebilirsiniz.

Dilerseniz “Düğün Hazırlıkları Rehberi” başlığımızı inceleyerek, organizasyon ekibimizin düğün önerilerini inceleyebilirsiniz.

Peki Sizce 2019 Yılında Hangi Ünlüler Evlenecek?

2018-unutulmaz-dugunler (10)

Dillere destan düğünleri ile hayranlarını büyüleyen ünlü çiftlerin düğünleri, 2018 yılına damga vurmuş oldu. Sıra 2019 düğünlerini beklemeye geldi. Gösterişli ve lüksün bolca hissedildiği ünlü isimlerin düğünleri ve göz alıcı tasarıma sahip gelinlikleri eminiz ki önümüzdeki yılların düğün trendlerini belirleyecek. Peki size göre hangi ünlü kadının düğünü için tercih ettiği gelinlik daha güzel? Siz olsanız ünlü simaların tercih ettiği bu birbirinden pahalı ve lüks gelinliklerden hangisini giymek isterdiniz? Peki ya ünlülerin tercih ettiği düğün mekanları ve konseptlerinden hangisi, sizin düğün hayallerinizi süslüyor? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Siz de unutulmaz bir düğüne imza atmak istiyorsanız, şehrinizdeki en iyi düğün orkestralarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla